Muhafazakar Düğün Elbiseleri

27 Oca 2015

 

Muhafazakar kelimesi anlam olarak; değerlerini koruyan, ölçülü, inancına uygun hareket eden, mütevazi bir karakteri  temsil eder. Muhafazakarlık; her alanda kişinin yaşayışına etki eden bir faktördür. Özellikle dış görünüşümüz ve diğer insanlara karşı duruşumuzu ilk bakışta ortaya koyan; kıyafetimizdir. Şık olmamız gereken özel bir davette de abartıya kaçmadan giyinmemiz gayet mümkün. Biz hanımlar yaradılış gereği süse düşkün olduğumuzdan, gösterişten uzak bir yapı sergilememiz gerekirken aksine dikkat çekici kıyafetler seçebiliyoruz. Oysaki inançlarımızın gereği bazı kaidelere dikkat etmemiz gerekiyor.

Abartılı bir kıyafet taşıyan ve tüm dikkatleri üzerinde toplamak için çaba sarf eden bir kişi muhafazakarlıktan uzaktır. Öncelikle seçtiğimiz kıyafetin iç göstermeyen, vücut hatlarımızı belli etmeyen ve tüm dikkatleri üzerine çekmeyen, abartıdan uzak bir duruşu olmalı.

z-pelerinli-elbise--hardal--mevra-102311-1

Bu demek değil ki şık olmayacaksınız. Sadece abartıdan uzak kalacaksınız. Abiye elbise giymek demek bütün gözleri üzerinizde  toplamak demek değildir. Zarif ve sade bir kıyafetle de gayet şık olabilirsiniz.

z-sura-kadife-elbise--pudra-vizon--gamze-polat-100509-3

Soft renklerde minimal kesim bir elbise,vücut tipinize uygun ve içinde rahatça hareket edebileceğiniz bir modeldeyse , keyifli bir davet geçirmenizi kolaylaştıracaktır.

z-pul-islemeli-abiye-elbise--siyah--armine-giyim-96633-3

Fazla gösterişe kaçmayan, dozunda kullanılan payet işlemeler ile hareketlendirilen bir elbise, dolabınızın kurtarıcı parçaları arasında yer alabilir.

z-gunisigi-abiye-elbise--bordo--minel-ask-97572-1

Diğer alışverişlerinizde olduğu gibi, abiye elbise seçerken de dikkatli harcamaya, her zaman kullanabileceğiniz bir model seçmeye ve modası geçecek abartı kıyafetler yerine her zaman üzerinizde taşıyabileceğiniz zarif modeller seçmeye çalışın. Hayırlı günler:)

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir