Mutlaka Denemeniz Gereken 10 Kore Kozmetik Ürünü

23 Eki 2017

 

 

Güzellik ve cilt bakım trendlerini takip ediyorsanız mutlaka fark etmişsinizdir, son yıllarda dünyadaki kozmetik sektörünü Kore yönetiyor. Çıkarttıkları her ürün viral olup bütün markalara hızla yayılıyor. Ürünlerin yenilikçi olmaları ve birbirinden ilgi çekici ambalajlara sahip olmaları onları popülerleştiren en büyük özelliklerden. Sektörü ele geçirmelerini sağlayan ana unsur ise gerçekten çıkarttıkları popüler ürünlerin işe yaraması oldu.

Son altı yılda elliyi aşkın Kore ürünü denedim. Bu ürünlerden en beğendiğim top 10 ürünü sizin için bir araya getirdim. Hazırsanız başlayalım mı?

1. Holika Holika Egg Skin Peeling Jel
Bu ürünü ilk sıraya koydum çünkü denettiğim herkesten çok olumlu dönüşler aldım. Adı üzerinde peeling jel olan Holika Holika Egg Skin Peeling jel sıvı ve şeffaf bir yapıda. Ürünle cildinize masaj yaptığınız zaman yavaş yavaş ölü derilerin ve kirin çıktığını görebiliyorsunuz. Yüzünüzü duruladığınızda ise yumuşacık ve aydınlık bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

2. Skinfood Black Sugar Maskesi
Bu maske Kore cilt bakımının kült ürünlerinden birisi diyebilirim. Bundan beş sene önce de en çok önerilen maskelerden birisiydi hala da öyle. Cildi derinlemesine temizliyor ve çok sağlıklı görünmesini sağlıyor.

3. Elizavecca Carbonated Bubble Clay Mask
Yakın zamanda çıkan bu ürün eğlenceli yapısı sayesinde kısa sürede büyük bir şöhret yakaladı. Oksijen ile temas ettiği zaman aktifleşen maskeler uzun zamandır var. Ama Elizavecca’nın ki kadar köpüren bir çeşidine denk gelmemiştim.

 

Ürün cildi güzel bir şekilde temizliyor, dürüst olmak gerekirse temizleme açısından eş değerini bulabileceğinize inanıyorum. Ancak bu eğlenceli uygulamayı denemenizi hepinize öneririm!

4. SNP Animal Yüz Maskesi
Maskelerden devam edelim mi? Sheet mask -kağıt maske- Kore cilt maskelerinin vazgeçilmez bir parçası. Genellikle öncesinde kullanılan ürünlerin cilde emilmesi için kullanılıyor. SNP maskelerinin özelliği ise farklı hayvan baskılarına sahip olmaları. Pijama partilerinde arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için birebir!

5. TonyMoly Egg Pore Tightening Cool Maske
Kore kozmetiklerindeki en eğlenceli paketlere sahip olan markalardan birisi TonyMoly. Ürün fiyatları da eşdeğerlerine göre daha uygun. Egg Pore Tightening Cool Maske’nin köpüğümsü bir yapısı var. Gözenekleri çok iyi bir şekilde arındırıyor. Siyah nokta görümünü başarılı bir şekilde azaltıyor.

6. Beyond from Jeju Maskeleri
Gelelim bu yazıdaki son maskeye; Beyond from Jeju Sheet Mask. Kullandığım bütün kağıt maskeler arasında açık ara favorim. Tek başına etkisini hemen hissedebileceğiniz bir ürün. Altı yedi çeşidi var, yani herkesin kendi cildine göre bir şeyler bulması mümkün!

7. Aloe Vera Jeli
Kore kozmetiklerinin bir başka özelliği de faydalanılabilecek tüm doğal içeriklerin kullanılması. Yumurta, bambu, süt, karbonat…. Aloe vera da bunlar arasında en popüler olan içeriklerden birisi. İyileştirici gücü, nemlendirmesi, hafif yapısı, cildi yenilemesi yeteneklerinden sadece birkaçı!

8. Koelf Royal Jelly Göz Altı Bantları
Kolajen içeren bu göz altı bantları yoğun bir tempoya sahip olanlar için birebir. Artık bütün işlerimiz bilgisayar başında, gözlerimiz şiş, göz altlarımız mor… Koelf’in bantları içerdiği kolajen ve ekstraktlar ile tüm bu sorunları çözüyor. Tek yapmanız gereken gözlerizin altına yapıştırıp mucizesini konuşturmasını beklemek!

9. Cushion Fondöten
Birçok farklı markada gördüğümüz cushion fondötenler de Kore menşeili yeniliklerden birisi. Birçok farklı çeşidi olan cushion fondötenler genelde SPF faktörüne sahip ve hafif bir yapıda oluyorlar. Yine içlerinden çıkan sünger sayesinde aplikasyon için başka bir ürüne de ihtiyaç duyulmuyor!

10. Peripera Lip Tint
Kore makyajı denildiği zaman gözlerinizin önüne parlayan bir cilt ve doğal dudaklar geliyor değil mi? İşte o doğal dudakların ardındaki ürün lip tintler. Hafif yapıdaki lip tintler uzun süre kalıcı ve doğal görünümü vadediyor. Dudakların sadece iç kısmına sürmek ise Koredeki büyük makyaj trendlerinden birisi!

Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir