Nasıl Stil Sahibi Olunur?

25 Kas 2014

Stil ya da tarz sahibi olmak, kıyafetlerinizin birbiri ile uyumlu olması değildir.

Eğer kırmızı pantolon giyiyorsanız, bu sadece kırmızı pantolon giydiğiniz anlamına gelir. Genellikle kırmızı pantolonla kombinler yapıyorsanız, bu stil sahibisiniz demektir.

Ya da…

Hazır kombinler giyiyor, çoğu kişinin alamadıklarını satın alabiliyorsanız, sadece zenginsinizdir. Ucuz veya pahalı  ayırt etmeksizin, farklı parçaları bir araya getirebiliyorsanız, bu stil sahibi olduğunuz anlamına gelir.

Sınırlarınız sizin cesaretinize, yaşam biçiminize bağlıdır derler.  Bana göre ise, stilde sınır yoktur. Örneğin; cep telefonunuz olmadan bir yaşam düşünemeyenlerden iseniz,  kılıf ya da kapaklarınızı kullandığınız kıyafete uyumlu hale getirirsiniz. Ve bu alışılagelmiş stil örneklerinden öne çıkmanızı sağlar.

Biri size “süslü” dediğinde, kıyafetinizle bunun altını çizmek stil sahibi olmaktır. Kendin olmak, stil sahibi olmakla aynı şeydir.

tesettur

Görsel ve şeffaf bir dünyada yaşıyoruz. Bu dünyaya uyum sağlamak ne kadar zorsa, dışına çıkmaya çalışmakta o kadar zordur. Tesettürlü iseniz, bu inancınızın altını çizmektir. Günümüzün vitrin dünyasında, vitrin mankeni olmayı reddetmek anlamına gelir. Aynı şekilde tesettürlü olmayan hanımlar için geçerli olan bu akım, modanın ötesinde kendini ifade eden stil sahipleri ile öne çıkmaya başladı.

tesettur1

Modaya baş kaldırmak zordur, takip etmek daha kolay….Kim demiş pullu bir çantayı sade parçalarla tamamlayacağız diye? O gün “Birden aklıma esti” modunda iseniz, bu parçaları alın, karıştırın, tadını çıkarın. Aynı stili yazlık-kışlık kıyafetleri karıştırarak yapabilmeniz mümkün. Ya da, daha sade ama birbirine zıt alt veya üstler kullanabilirsiniz. Tek bir koşul var, bunu hep yaparsanız stil sahibi olursunuz, bir defa yaparsanız rüküş…

tesettur2

Bir gününüzü gardrobunuza ayırın. Eksik parçaları not edin ve giymediğiniz parçaları ayırın. Vazgeçemediğiniz bir etek ya da kazak varsa, farklı parçalarla defalarca zaten kullanırsınız. Önemli olan şu, gardrobunuz sizinle ilgili çok şey anlatıyor.  Peki siz stilinizle ne anlatmak istiyorsunuz? Bunu bir düşünün…Sade olmak istiyorsanız, gerçekten sade olun. Gösterişli parçalar tam size göre ise kullanın ama severek. Modayı reddedecekseniz, bütünüyle sıradışı kombinler yapın. Düğüne giderken bile stilinden ödün vermeyen kadın ne istediğini bilen kadındır.

Stil sahibi olmak için hep giymek istediğiniz, gerçekten seveceğiniz parçaları gardrobunuza ekleyin. Karıştırın, deneyin, fark yaratın. Sevdiğiniz şeylerin altını çizin. Ne yapıyorsanız, severek yapın. Bu sizi sadece stil sahibi yapmaz, daha mutlu olmanızı sağlar.

Benim stilim: “Canım öyle istedi”… Ya sizinki?

Hija‘dan sevgiler…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir