Neden Yüksek Bel Giyinmeliyiz?

02 Ara 2016

Hepimiz bir dönem düşük bel pantolon veya etekleri fazlasıyla kullandık. Görsel olarak güzel durduğunu ve bele oturmadığı için daha rahat olduğunu düşündük. Ancak düşük belli kıyafetlerin vücüdumuzda şekil bozukluğuna sebep olduğu gerçeğini atladık. Karın bölgesini gereğinden fazla sıkıştırdığı için hem sağlık açısından problemlere yol açtı, hem de kilo alımıyla bağlantılı olarak o bölgelerde yağ birikmesine sebep oldu. Hal böyle olunca dünyaca ünlü moda markaları da bu duruma el koydu ve yüksek bel pantolon ve/ya etekler yeniden moda oldu.

pantolon-pembe-phull-140332-6denim-ispanyol-paca-pantolon-indigo-everyday-basic-230138-6

Yüksek belli ürünler tercih etmeniz fiziğinizin daha orantılı ve zarif görünmesini sağlayacak. Ayrıca kilo alsanız bile kendi vücut tipinizi bozmayacaksınız. Belinizde durduğu için daha rahat ettiğinizi görecek ve giyiminizde temiz bir görüntü elde edeceksiniz.  Görselde gördüğünüz gibi yüksek bellerdeki kıyafetlerin karın kısmını toparlama özelliği de var. Böylece oturduğunuz zaman midenizin çıkması gibi endişeleriniz olmayacak.

tesettur-giyim

Elbette düşük belli kıyafetlerde tercih edebilirsiniz. Ancak biraz kilonuz var ise; size tavsiyem bazı kıyafetlerinizi yüksek belli tercih edin. Özellikle dar pantolonlarınızda yüksek beli tercih etmeniz görüntü ve sağlık açısından önemi var. Giydikleriniz hem bedeninizi sıkıp sizi rahatsız etmemeli, hem de şık ve temiz bir görüntü sağlamalıdır. Giyinmeyi sevenler için püf noktaları daima önem arz ediyor. O halde yüksek belli kıyafetlerle kendinize yeni bir imaj çizmeye hazırlanın.

yuksek-bel-pantolon

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir