Nicole Kidman’dan Nasıl İlham Alırız?

25 Ara 2017

 

Muhafazakar stil deyince aklımıza ilk gelen tesettür kıyafeti değil. Ancak daha ölçülü ve örtülü giyinmeye işaret eden muhafazakar stil, tesettür giyime de ilham verecek bir nitelik taşıyor. Dünya genelinde muhafazakar moda hızla gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Muhafazakar modanın ulaştığı kitleler büyüdükçe muhafazakar stilin örneklerini de daha fazla görüyoruz.

Öyle ki Hollywood ünlülerinden Jessica Alba, Angelina Jolie ve Emma Watson gibi birçok ismin de kırmızı halıda ve günlük yaşantılarında muhafazakar stili sıkça tercih ettiklerini görüyoruz. Günlük stilinde ve kırmızı halıda muhafazakar stili sıkça tercih eden isimlerden birisi de Nicole Kidman, başarılı oyuncunun stilini mercek almak isteyenler sayfayı aşağı doğru kaydırsın!

Nicole Kidman günlük stilinde maskulen parçalara sıkça yer veriyor. Makosen ayakkabılar, blazer ceketler, klasik gömlekler… Maskulen stili bu kadar sık tercih eden bir kadın tabii ki 2010’lu yılların en gözde trendlerinden birisi olan power suit akımını da kendi stili ile beraber yorumlamayı ihmal etmemiş. Cepkenli klasik takım elbise ile bu kadar kadınsı bir görüntüyü kaç kişi yakalayabilir ki!

Blazer ceket, cepken, pantolon ve gömlekten oluşan takım elbise kombininde, Nicole Kidman tercihini ekose desen ve gri renkten yana kullanmış. Bu yüzden kombini yaparken onun klasik stiline sadık kalmak adına ben de tercihimi bir diğer takım elbise klasiğinden yana kullanmak istedim; siyah beyaz çizgiler. Asla modası geçmeyen bu iki desene yatırım yaparak emekli olana kadar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir takım elbiseyi gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Hani Nicole Kidman maskulen stili çok başarılı bir şekilde günlük stiline uyarlıyor dedik ya, feminen parçalarda da kendisi en az aynı derecede başarılı. Genellikle midi ve maksi eteklerle bluzları tercih eden güzel oyuncu, renk olarak ise genellikle siyah, gri ve pastel tonları kullanıyor.

Nicole Kidman’ın stilinden esinlenerek hazırladığım kombinde sezonun en trend parçalarından birisi olan işlemeli kazaklara da yer vermek istedim. Siz de inci ve taş gibi detaylara sahip işlemeli kazaklarınızı kalem eteklerle kombinleyerek, akşam yemekleri ve şık davetler için elbiselere alternatif bir kombin oluşturabilirsiniz. Bu yeni stili denerken kendinizi rahat hissetmek adına, kendinizi kombinlerdeki en sağlam renk tercihi olan siyaha emanet edebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir