Nike Pro Hijab Modanisa’da

05 Oca 2018

 

Nike ile Spor Yapmaya Hazır Mısınız?

Nike’ın tesettürlü sporcular için geliştirdiği Nike Pro Hijab tasarımları, modanisa.com’da satışa çıktı.

Dünya markası olan Nike, yıllarca ihmal edilen tesettürlü sporcuları ilk dikkate alan spor giyim markalarından biri. Marka eski ama tesettürlü spor kıyafetlerinin öyküsü yeni.

nike-pro-hijab-modanisadanike-pro-hijab-modanisada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Öykünün başlangıcında, özellikle Orta Doğulu kadınların sosyal medyadan yaptıkları itirazlar var: “Madem Orta Doğulu kadınları reklamlarınızda kullanıyorsunuz, neden bize göre bir ürününüz yok, neden tesettüre uygun spor kıyafetler üretmiyorsunuz?” Nike için bu itirazlar, hijab koleksiyonun geliştirilmesinde motivasyon oldu. 13 aylık bir tasarım süreci başladı. Bu süreçte durumdan muzdarip tesettürlü sporcuların yorumları, deneyimleri ve istekleri dikkate alındı. Tasarımı ilk deneyen sporcuysa, BAE’li buz patencisi Zahra Lari. Lari, üründen memnun kaldığını ve ilk deneyen olduğu için kendini çok şanslı hissettiğini belirtiyor.

nike-pro-hijabnike-pro-hijab

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

modanisa.com’da satışa çıkan Nike Pro Hijab ürünlerinden bonelere bakınca şunu görüyoruz: Koyu renklerde hafif polyester kumaştan üretilmiş ve gözenekli yapısı sayesinde nefes alan bir yapıya sahip. Terleme gibi durumlarda dahi opak kalarak örtünün altının görünmesini engelliyor. Bu sayede tesettürlü kadınlara rahat ve tedirgin olmadan spor yapma imkanı sunuyor.

Nike Pro Hijab tasarımlarında şu sloganı kullanıyor: “Eğer bir bedenin varsa, sen de bir sporcusun.”

nike-pro-hijabnike-pro-hijab-modanisada

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir