tesetturgiyim logo

Muhteşem Yüzyıl dizisiyle birlikte Osmanlı Kadınlarının Kıyafetleri dikkat çekmeye ve ilgi görmeye başladı. Osmanlı kadınlarını her zaman şık ve zarif kıyafetleriyle, gösterişli mücevherleriyle biliyoruz. Bakımlarına çok dikkat eden ve aşırı şaşalı kıyafetler giyinen osmanlı kadınları, dizi filmlerdeki gibi tabii ki açık giyinmiyorlardı. Sadece kadınların bir arada olduğu harem de açık giyinirlermiş. Erkeklerin karşısına çıkmamaya özen gösterirler, çıkmak zorunda kalırlarsa da mutlaka tesettürlü çıkarlarmış.

Osmanlı kadınlarının kıyafetlerini Muhteşem Yüzyıl dizisinden derleme yaptık, fakat bu kıyafetler maalesef açık. Bu yüzden bizim yapmamız gereken bu kıyafetleri satın alırken veya özel olarak terzilerde, modacılarda diktirirken, aynı kumaşlardan şal veya eşarp ile açık yerleri kapatabilir ve şıklığımızı gösterebiliriz. Zaten sadece üst kısımda dekolte var, diktirdiğiniz terzi orayı uygun şekilde kapatacaktır ve asil ve olması gereken tesettür abiyesi ortaya çıkacaktır. sefamerve'de Hürrem Sultan Kıyafetlerinden bir kaç tane bulduk, baktığınız da size ilham verecek.

Tabii ki Nişanında Osmanlı kıyafetlerini tercih etmeyenler olacaktır, sizler içinde farklı tasarımlar paylaştık.

hurrem_sultan_abiyeleri 

Sefamerve'nin Hürrem Sultan Modelini Eşarp ile kapatıp kombinlemiş hali. Bizde diğer modelleri bu şekilde kombinleyebiliriz.

hurrem_sultan_abiye

sefamerve abiye modelleri

muhtesem_yuzyil_abiye

Bu modeli kına geceleriniz de tercih edebilirsiniz.

muhtesem_yuzyil_kyafetleri_1

Bu kıyafetler inanılmaz güzel. Nisanınızda sizi yıldız yapabilir.

muhtesem_yuzyil_kyafetleri_1_1

Göz alıcı güzellikte bir model

muhtesem_yuzyil_kyafetleri_2

Renklerin büyüsü

muhtesem_yuzyil_kyafetleri_validesultan

Sax Mavisi 

muhtesem_yuzyil_kyafetleri_hatice_sultan

Sarı Müthiş Tasarım

tesettur_nisanlik_modelleri

Abiye Modelleri

tesettur_nisanlik_modelleri_1

fiyonk detaylı model oldukça gösterişli

tesettur_nisanlik_modelleri_2

Şık ve Zarif bir model

tesettur_nisanlik_modelleri_3

Tüllü Nişanlık Modeli

 

 

 
Nişan Nişanlık Modelleri Hürrem Sultan Kıyafetleri Muhteşem Yüzyıl Osmanli Kıyafetleri Osmanlı'da Tesettür Sefamerve Online Alışveriş Sitesi
 
Başa Dön