Nivea Lip Butter Raspberry Rose İncelemesi

27 Kas 2014

Herkese yeniden Merhaba 🙂

Sınavlar yüzünden uzun zamandır sesim soluğum çıkmıyor ama sonunda geri dönebildim. Bugün sizin için son zamanlarda çok fazla konuşulan ve muhtemelen hepinizin hakkında bir şeyler duymuş olduğu Nivea Lip Butter‘ı inceleyeceğim.

Aslında ürün diğer ülkelerde çoktan satışta olmasına rağmen bir çok ürün gibi ülkemize oldukça geç geldi. Sadece geç değil, eksik de geldi. Yurtdışındaki karamel aromalı olan ne yazık ki bizde yok, ülkemizdeki ve yurtdışındaki kozmetik ürünler ile ilgili olarak bir türlü anlayamadığım bir şey ise ambalaj şekli…

Yurtdışında kalem ve maskaralar dahil  her şey yukarıdaki gibi satılırken neden bizde selebonttan ibaret ürün koruma bantları var çözebilmiş değilim.  Her neyse ürünü Gratis Türkiye ve Watsons Türkiye mağazalarında bulabilirsiniz ancak ben ikisinden de almadım, yurtdışından getirdiği orjinal kozmetik ürünlerini gayet makul fiyatlarla satan KozmetikVar Instagram mağazasından aldım, aradığınız bir çok ürünü bulabileceğiniz hatta belki de bağımlısı olabileceğiniz bir mağaza, ürünlerin tamamını buradan inceleyebilirsiniz.

20141122_134704

Bendeki ahududulu olanı, aslında bunu başka birisine hediye olarak almıştık ama sonra o kadar merak ettim ki başka bir şey alıp bunu kendime sakladım. Funda Hanım ürünleri yurtdışından getirttiği için benimki de kapalı ambalajdan çıktı o yüzden içim daha rahat kullandım. Ürünü açar açmaz buram buram ahududu kokusu ile karşılaşıyorsunuz. Şu ana kadar sayısız dudak nemlendiricisi kullanmış olmama rağmen bu kadar hafif bir kokuyu bu kadar yoğun barındıranını görmemiştim.

20141122_134811

Ürünü ilk açtığınızda dümdüz ve pürüzsüz bir görüntüsü oluyor ben benimkini kullandıktan sonra fotoğrafladığım için böyle görünüyor ne yazık ki. Ama o ilk görüntü aynı sabah uyandığınız zaman kar yağmıştır da ilk siz basmış olmak için koşa koşa inersiniz ya basamakları onun gibiydi.

Ürünün niteliklerine geçecek olursak, görüntüsü renkli olsa da dudağınıza sürdüğünüzde renk vermiyor ürünü çok fazla alırsanız biraz beyaz gibi duruyor ancak o da sadece bir kaç dakika sürüyor. Nemlendirmesi bence oldukça başarılı, kremsi bir yapıya sahip ve kesinlikle yapış yapış yapmıyor.  Kokusu oldukça yoğun şişeyi ilk açtığımda ahududu gibi gelse de dudağıma sürünce frambuazlı cheesecake gibi kokuyor. Nivea’nın neredeyse hepimizin ilk kozmetik ürünü olan klasik Lip Care’larının aksine tadı yok.

Genel olarak toparlayacak olursam ürün bence bir çok rakibini arkada bırakacak başarıya sahip, kokusu ve dokusu oldukça başarılı. Özellikle kışın dudak kenarlarında oluşan kurumaları çok iyi tedavi ediyor.Benim için eksi yönü en başta kavanoz oluşu, parmağımla ürün sürmeyi pek sevmiyorum. Diğer bir eksi yönü ise; on lira edecek bir ürün olduğunu düşünmüyorum market kıyaslamasına gittiğim zaman kesinlikle Blistex’in medplus kavanozlarını tercih ederim ben KozmetikVar’dan beş liraya aldım ve hak ettiği fiyatın da bu civarda olduğunu düşünüyorum, büyük ihtimalle indirim zamanında vanilyalısını da satın alırım.

Umarım merak edenler için aydınlatıcı olabilmişimdir merak ettiğiniz bir şey varsa lütfen yorum kısmına bırakın.

xoxo, madam kişot

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Yorumlar

  1. […] Butter Raspberry Rose’un tanesi 5 liraydı, Nivea Lip Butter’ın detaylı incelemesini buradan okuyabilirsiniz. Chapsticklerden Amerika’dan istemediğime üzülüyordum ama Funda Hanım […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir