Nostaljik Trend Fırfır

16 Oct 2016

 

Romantik esintilerin ve çılgın tarzların en etkili detayı olan fırfır tam da 1980’lerin çılgınlığına göre ön plandaydı. 2000’ler ise her alanda olduğu gibi moda alanında da modern çağın başlangıcı, teknolojik çağın yansımasıydı. Bu yansıma içerisinde hayat bulamayan fırfır, günümüzde geçmiş trendlerin yeniden yorumlandığı moda içerisinde tekrar hayat buldu.

Geçtiğimiz sezonlarda sıkça gördüğümüz eski trendlerin yeniden yorumlanmasıyla  elde edilen tarzlar, moda severler tarafından oldukça benimsendi. Örneğin püskül modası…  Geçmişte romantik bir tarz iken, günümüzde retro, fantastik, romantik hatta salaş görünümlere büründü. Değişik tarzlara uyarlandı ve 2016 modası ve trendler alanına katılan son akım oldu.

Birçok hazır giyim markası fırfırlara ufak detaylar ile başladı. Daha sonraları asıl olayı fırfırlardan oluşan parçalar tasarlanmaya başladı. Tesettür giyim bu trendi daha cesur kullandı ve elbiselere, tuniklere hatta kabanlara bile uyarladı.

firfirli-elbise-lacivert-missmira-208125-1

Detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.

Modern yaşamda ön yargıları olanların zor tercih edebileceği bu trendi, modern tarza uydurmak mümkün mü? Elbette! Mesela koyu ve düz renkli parçaları tercih etmek. Bu sayede fırfır detayının vermiş olduğu hareketlilik sınırlanacaktır ve günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.

firfir-detayli-gomlek-pudra-sevilay-giyim-204436-1

Detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.

Ofis ortamında kullanabilmek için, fırfırı yalnızca detay olarak kullanmış olan parçaları seçmelisiniz. Bu bir tunik olabilir veya bir gömlek olabilir. Bu hususta dikkat etmeniz gerekenler, tunikte kolye ve kemer gibi ekstra bir aksesuar kullanmamak; gömleğin altına tercih edebileceğiniz parçanın sade ve tek renk olmasına dikkat etmek.

firfir-detayli-elbise-siyah-modesty-235756-1

Detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.

Peki belki de siz romantik tarzı seviyorsunuz ve belki de fazlasıyla cesur giyinmekten hoşlanıyorsunuz. O halde fırfır tarzını hakkıyla veren parçalar tam size göre. Belindeki kırmızı gül detaylarıyla ekstra hareket katılmış bu elbise tam size göre.

firfirli-elbise-nar-cicegi-nilufer-kamacioglu-212745-1

Detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.

Peki bir elbise hem fırfırlı, hem modern, hem de göz alıcı şıklıkta olamaz mı? Elbette olur. Pembenin dikkat çekiciliği, geometrik desenlerin modernliği sayesinde fırfır detaylarının kıvamında olduğu bu elbise, davetlerde kullanılabilecek kadar iddialı.

firfirli-kaban-lacivert-sema-simsek-167199-1

Detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.

Kışın yaklaştığı şu dönemde, dış giyimde de fırfır detaylarını görmek mümkün oluyor. Örneğin Sema Şimşek imzalı bu kaban, şık olmasıyla birlikte oldukça feminen bir görünüm sağlıyor.

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *