Ofis Şıklığı

18 Ağu 2016

 

Öğretmenlik gibi yaz aylarını tatilde geçiren birkaç nadir meslek dışında birçoğumuz hala çalışıyor. Özellikle sıcak havalar, şehir trafiği gibi etkenlerle birleştiği zaman çalışma hayatı daha da yorucu bir hal oluyor. Bu yoğun tempo ve ağır iş yükü arasında fark ettirmeden beynimizi en çok oyalayan şeylerden birisi de kıyafet seçimleri oluyor. Eğer Mark Zuckerberg gibi konuyu kafanızdan silmek adına sürekli aynı şeyi giymiyorsanız -ki bu blogda olduğunuza göre öylesiniz- günün yaklaşık 30 dakikasını bu seçime ayırıyorsunuz demektir.

Sürekli değişen moda gittikçe daha cesur ve bold bir hal alıyor. Her ne kadar eskisi kadar katı olmasa da hala çalışan kadınlar olarak uymamız gereken bazı kurallar var. Çalışılan pozisyon ve şirkete göre oldukça değişken olan bu “kıyafet kodları” bizlere sınırlı bir özgürlük sunuyor olabilir. Ancak bizler yine de bu daire içerisinde kendimizi ifade etmenin yollarını bir şekilde buluyoruz. Tahminimizce hiçbir şirkette, pozisyonda sorun yaratmayacak parçalardan seçtiğimiz kombinlerimiz ise kendini özgürce ifade etmeyi seven kadınlar için sadece birer yol gösterici. ofis şıklığıÇalışma ortamında enerjisini yüksek tutmak isteyen kadınların ilk tercihi renkli parçalar oluyor. Eğer size de sıcak tonların verdiği yüksek enerjiyi seviyorsanız gardırobunuzda kırmızı, turuncu ve sarı gibi renklere yer açmalısınız. Bu renkler tuniklerden ziyade pantolon ve eteklerde daha kolay kullanılıyor. Bu sene büyük bir trend halini alan broş ve yamalar en sade kombini bile bir anda canlandırıyor. Artık hayatımızın büyük bir parçası olan telefon ve tablet gibi teknolojik aksesuarları yorumlama şekillerimiz kombinlerimizi bir bütün haline getiriyor. Anya Hindmarch’ın rengarenk çantası ofislere de neşe getiriyor.ofis kombini

Yaz aylarının en çok tercih edilen rengi beyaz jilet gibi giyinmeyi seven kadınların tercih edebileceği bir renk. Eğer kıyafetinizle mükemmelliğinizi tamamlamak istiyorsanız gömlek ve ütü izli pantolon gibi daha ciddi parçaları tercih edebilirsiniz. tesettür kombinBu sene en çok karşımıza çıkan renklerden birisi olan sarı ofis için tam ayarında bir renklilik sunuyor. Canlı ama çok aykırı durmayan sarı rengi neredeyse her renk ile kombinlemek mümkün. Özellikle toprak ve yeşil tonları ile muhteşem bir uyum yakalıyor. Bu kombinde biz de sarının gücünden çokça faydalandık.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir