Okul Kombinleri

04 Eki 2016

Yeni öğretim yılına start verildi. Her kademeden öğrenci için farklı heyecan ve telaşeler başladı. İlk okul ve lise öğrencilerini forma telaşı sardı. Biz üniversite öğrencileri ise; ne giysem, neyi neye uydursam merakı içerisindeyiz. Belki de liseden üniversiteye geçerken yaşadığımız en büyük sorunlardan birisi bu. Her gün aynı formayı giyerken her gün istediğimiz şeyi giymeye başlamak. Bu değişime adapte olmak biraz zamanımızı alabiliyor. Bu yüzden size küçük önerilerde bulunacağımız bu kombin yazısını yazmak istedik.

Hepimizin tarzı lise ve üniversite zamanında oturuyor. Bu dönemde yeni şeyler deneyip gerçekten neyin içerisinde rahat hissettiğinizi, neyi sevdiğinizi, neyi kendinize yakıştırdığınızı bulmak için en uygun zamanlardan birisi. Hayatınızda hiçbir kısıtlayıcı otorite olmaksızın ne giymek istediğinize karar verin. Örneğin kot pantolonu sadece size kolay geldiği ve rahat olduğu için mi giyiyorsunuz? Yoksa aslında sizi ve tarzınızı daha iyi yansıttığı için mi? Küçük deneme yanılma yöntemleri ile tüm bu soruları cevaplayabilirsiniz.

okula-donus-2

Eğer okul için kıyafet alışverişine çıkacaksanız her şeyle gidebilecek, temel parçalara yönelin. Örneğin sade, toprak tonlarında bir kazağı her renk ve tarzla bir araya getirebilirsiniz. Altına bir kot  da çekip çıkarsınız, kalem etek de. Eğer benim gibi uzun bir yolu aşarak okula gidiyorsanız yanınızda her zaman için dış kıyafet, ya da şal gibi vücut ısınızı dengede tutacak bir şey olsun.

okula-donus-3

Üniversiteye başlarken yapabileceğiniz en mantıklı yatırımlardan birisi klasik ve kaliteli bir sırt çantası edinmek olacaktır. Her renk ve model ile kullanabileceğiniz bir sırt çantası okul yolunu gidip gelirken sizi büyük bir yükten kurtaracak. Eğer spor tarzınızı bir adım ileri taşımak istiyorsanız desen ve dokulardan yardım alın. Düz bir spor ayakkabı ile feminen desenlere sahip bir spor ayakkabı arasında dağlar kadar fark var. Gömlek tunikler spor şık tarzda en çok kullanabileceğiniz modellerden birisi. Genel olarak sade renkler seçtiğiniz zaman biraz daha farklı bir enerji yakalamak adına canlı renkte bir aksesuar seçebilirsiniz.

okula-donus-1

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir