Okuyanın İçini Isıtan 5 Roman

22 Şub 2018

 

 

Evlerimizde battaniyelerimize sarılıp kahvemizi yudumladığımız kış günlerinde okunası kitapları sizin için bir araya getirdik. İşte, soğuk havalarda içinizi ısıtacak 5 roman;

kitap-hirsizi

Kitap Hırsızı – Markus Zusak

Ödüllü yazar Markus Zusak’ın Nazi döneminde gerçekten yaşanmış bir hikayeyi büyük bir ustalıkla kaleme aldığı roman okurken insanı yıllar öncesine sürüklüyor sanki. O dönemde yaşayan bir kitap severi ve kitap okuyabilmek için yaptıklarını anlatan roman masalsı bir anlatıma sahip. İnsanı yer yer gülümsetip yer yer ağlatan Kitap Hırsızı şüphesiz her kitap severin aşık olacağı bir eser.

seker-portakali

Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos

Şeker Portakalı için fazla bir şey söylemeye gerek var mı ki? Dünya klasiklerine adını yazdırmış bir eser olan Şeker Portakalı aslında Delifişek ve Güneşi Uyandıralım adlı iki devam kitabına da sahip. Zeze’nin insanı göz yaşlarına boğan hikayesi soğuk kış aylarında içinizi ısıtacak!

gun-olur-asra-bedel

Gün Olur Asra Bedel – Cengiz Aytmatov

Türk edebiyatının en güçlü kalemlerinden Aytamatov’un unutulmaz eseri Gün Olur Asra Bedel yazarın neden betimleme ustası olarak anıldığını bir kez daha bizlere kanıtlıyor. Bir günün yüzlerce sayfaya dönüştüğü Gün Olur Asra Bedel, Türk edebiyatına değer veren herkesin okuması gereken eserlerden biri.

kucuk-mucizeler-dukkani

Küçük Mucizeler Dükkanı – Debbie Macomber 

Bundan birkaç yıl önce bütün kitap alemini kasıp kavuran Küçük Mucizeler Dükkanı roman severlerin beğenerek okuyacağı bir eser. Debbie Macomber’ın edebiyat dünyasında parlamasını sağlayan eser kanser hastası bir kadının diğer kadınların desteği ve örgü sevgisi ile yaşadığı sıkıntıları nasıl aştığını sıcacık bir şekilde anlatıyor. Kitabı alırsanız örgü iplerinizi ve şişlerinizi de hazır etseniz iyi olur! Çünkü kitap okuyanları örgü örmeye özendiren bir anlatıma sahip. 

kis-gunlugu-paul-oyster

Kış Günlüğü – Paul Auster

New York üçlemesi romanları ile ünlü yazar Paul Auster’ın anı türündeki Kış Günlüğü kitabı adı üstünde tam bir kış kitabı. Sıcacık kısa bölümlerden oluşan kitap kendini bir günde okutan akıcı bir  anlatıma sahip.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir