Online Alışveriş Yapmanın 5 Kuralı

27 May 2016

 

Online alışveriş yapmak, zamandan ve paradan tasarruf etmenin en iyi yolu. İnsanların isteğimiz dışında bize satın aldırttığı kıyafetlerden bizi kurtarması ise en büyük artılarından biri. Ancak çoğumuzun kafasında online alışveriş yapmaktan kaçınmasına neden olan bir çok soru var.

Online alışveriş yapmanın 5 kuralına bakarken, vereceğimiz püf noktalar daha verimli alışveriş yapmanıza yardımcı olacak.

etek

1.Ne Satın Alacağını Bilmek

Yapmayı ihmal ettiğimiz şeylerden ilki, gardırobumuzda olmayan parçaları tespit etmek. Uzun zaman gardırobumuzda yer kaplayan gereksiz kıyafetlerden kurtulmalı, kombin yapamadığımız ve sevdiğimiz diğer kıyafetler için eksiklerimizin neler olduğunu bulmalıyız. “Herkesin gardırobunda olması gereken parçalar” başlığı adı altında yazılar yazılması bundandır. Örneğin sevdiğimiz bir bluz varsa, o her alışverişimizde aklımızda olmalı. Böylece karşımıza çıkan uygun bir eteği satın alıp kullanılabilir hale getirebiliriz.

Etek: 69,90 TL

pileli tunik

2.İndirim Alarmı

Ne satın alacağını bilmek kadar, ne ödeyeceğini bilmekte önemlidir. Modanisa’da kampanya ve indirimler cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderiliyor. Veya mail adresinizi sık sık kullanıyorsanız, buradan da avantajlardan haberdar oluyorsunuz. Bu avantajı hesabınıza tanımlanan indirim kuponu ile birleştirmeyi unutmayın. Mağazada indirim, etiketler şişirildikten sonra yapıldığı için gerçek fiyatı kontrol etmek mümkün olmayabiliyor. Ancak Modanisa’da sevdiğiniz bir kıyafetin fiyatını sepetinize veya favorilerinize ekleyerek takip etmeniz mümkün.

Pileli Tunik: 39,90 TL

online alışveriş

3.Kumaş Sadece Dokunarak Anlaşılmaz!

Kumaş seçiminde titiz iseniz, açıklama kısmını okumalısınız. Örneğin, siyah bir tuniğin altına siyah bir pantolon alacaksanız, benzer kumaşlar seçmelisiniz. Çünkü kumaş farkı, renkler aynı olsa bile farklıymış gibi durmasına neden olur. Yaz mevsiminde terlemek istemeyenler  viskon, keten, pamuk içerikli kumaştan üretilmiş kıyafetleri seçebilir. Özel bir gün için krep kumaş daha hoş bir duruş sağlar. Yeni sezon ürünler, ait oldukları mevsime göre tasarlanmış kumaşlardan üretilir.

Pantolon: 64,90 TL

elbise

 

4.Tükenmiş Ürünü Görünce Tükenmek

Çok sevdiğiniz bir elbise gördünüz ama tükenmiş veya sizin beden ölçünüz stoklarda yok. Panik yapmayın, Modanisa’da stoklar sık sık güncelleniyor. Ancak çok sevilen parçalar için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Tükenmişlik sendromuna yakalanmamak için ilk yapacağınız şey, size uygun bedeni seçerek bakmaya başlamak. Birden fazla beden ölçüsü seçebilir, dilediğiniz renk ile aramanızı sınırlayabilirsiniz.

Elbise: 69,90 TL

5.Güvenlik

Güvenlik kaygısı, online alışveriş yaparken, sıkça karşılaştığımız bir durum. Kişisel bilgilerden kredi kartı bilgilerine kadar her türlü veri, alışveriş yaptığımız online sitelerde tutuluyor olabilir. Modanisa.com, kişisel verilerin toplanması ve saklanması konusunda en üst güvenlik önlemlerini kullanır. Kredi kartı bilgileriniz bankalara şifreli bir şekilde gönderilir ve Modanisa.com tarafından saklanmaz. Güvenlik başlığı sadece kişisel bilgilerle sınırlanmamalı. Örneğin, herhangi bir nedenle beğenmediğiniz bir ürünü iade edebileceğinizi bilecek kadar güvenmekte esastır. Modanisa da aldığınız ürünü kullanılmamış, etiketi koparılmamış ve satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Daha fazla sorunuz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Ayrıca buraya tıklayarak Modanisa’dan nasıl sipariş verildiğini izleyebilirsiniz.

Keyifli Alışverişler!

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir