Otantik Mekan Sevenlere : Çikolata Hane

19 Kas 2015

İstanbul’un en eski ve tarihi semtlerinden biri olan Fatih’te, otantik mekan arayanlara sıcacık misafirperverliği ile kapısını açan Çikolata Hane; çikolatanın farklı ve leziz kombinasyonlarını önünüze seren oldukça keyifli bir yer. Hem merkezi konumu hem de alışveriş imkanı sayesinde kalabalık olan semtten bir sokak aralıkla sıyrılan bu mekan, sanki kalabalık içinde bir parça dinginlik sunuyor. Dinlenmek, alışverişinize ara vermek, ya da arkadaşlarınız, aileniz ve sevdiklerinizle beraber sohbet edip sıcak bir şeyler içmek için uğraması kolay.

Çikolatahane Fatih

Çikolata Hane, soğuk kış günlerinde arayış içinde olunan huzur verici  ortama sahip. Çünkü dekorasyonu otantik ve sade, ayrıca Osmanlı havasında. Eski zamanlarda sokak kenarında bilindik samimi ortamlardan olan kıraathanelerin sanki modernize edilmiş hali. İçeri girdiğinizde değişik aromalar içeren mis gibi çikolata kokusunu içinize çektikten sonra, sandalyenizi çekip dinginliğinizle başbaşa kalabilirsiniz. Ya da arkadaşlarınız ve ailenizle sıcak birer bardak çikolata içerek muhabbete dalmak da başka bir alternatif.

Çikolatahane sunum

Çikolata Hane aslında yakın bir zamanda açılmış bir mekan olmasına rağmen, kısa sürede insanların keşfettiği ve memnun kaldığı bir cafe. Çikolatanın yanı sıra doğal Osmanlı çileği şerbeti, reyhan şerbeti gibi çeşitli ev yapımı şerbetler de mevcut. Bir bardak çikolata içecekken; dileyene yanında belki de daha önce hiç tadılmadık drajeler, lokumlar da ikram ediliyor.

Çikolatahane osmanlı çileği şerbeti

Çikolatahanenin iç mekanı

Cafede Osmanlı hat yazıları ile bezenmiş bez çantalar da satılıyor. Bunun yanı sıra bir de hatıra köşesi hazırlanmış. İnsanlar burada fotoğraf çekilebiliyor ve böylece nostaljik bir hatıra edinebiliyorlar.

Çikolatahane hatıra köşesi

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir