Özel Gün Hazırlık Rehberi

14 Tem 2017

 

Söz, nişan, düğün, mezuniyet gibi özel günler beraberinde uzun ve yorucu bir hazırlık süreciyle geliyor. Resmiyet gerektiren özel günlere davetli olarak katılırken birkaç gün önce hazırlanmak yeterli olsa da söz konusu özel günün esas kahramanı sizseniz hazırlık bambaşka bir boyuta taşınarak hayatın merkezine oturabiliyor. İster sınav hazırlığı olsun ister düğün hazırlığı hepsinin sorunsuz geçmesini sağlayan öncesinde ne kadar planlı hareket ettiğiniz. Gelin büyük gün için hazırlık aşamalarına birlikte göz atalım.

İlk olarak en zordan başlayın ve kıyafeti seçin. Abiye elbiselerde tadilat gerekebileceğinden mümkün olduğunca erken karar vermenizde fayda var. Özellikle düğün hazırlığı yapıyorsanız altı ay kadar öncesinde harekete geçmeniz gerekiyor.

ayakkabı

Tesettür elbise seçiminden sonra o günkü mutluluğunuzu ve rahatınızı garanti altına alacak en önemli parça ayakkabılar. Ayakkabı alışverişine mümkünse yürüyüşle geçen bir günün sonunda gitmeniz, giyeceğiniz asıl günde rahat etmenizi sağlayacaktır. Özel günler genellikle uzun süre ayakta kalmayı gerektirdiğinden ayaklarınız şişebilir bu nedenle yürüyüş sonrası yorgun ve hafif şiş ayaklarla seçtiğiniz ayakkabı gerçeğe yakın bir tercih olacaktır.

Doğru açıyı bulun. Günlük hayatta sürekli kendi fotoğrafını çeken biri değilseniz doğru açınızı önceden deneyerek öğrenmeniz gerekiyor. Telefonun ön kamerasını açıp kendi kendinize farklı açılardan fotoğraf çekerek en beğendiğiniz pozu prova ettiğiniz taktirde büyük gün geldiğinde bütün fotoğraflarda güzel görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

makyaj

Yapacağınız makyaja kıyafet ve teninize en uygun şekilde karar verdikten sonra denemeler yapmaya başlayabilirsiniz. Kuaförde makyaj  yaptıracaksanız beğendiğiniz makyajın net bir şekilde belli olduğu yüksek çözünürlüklü fotoğrafları telefonunuza kaydedip kuaföre gösterirseniz tatsız sürprizlerden kaçınabilirsiniz.

kontor e

Flaşlı fotoğraf çekilmesi ihtimaline karşın SPF 20 altında güneş koruma faktörlü ürünler kullanmaya özen gösterin. Fotoğraflarda yüz şeklinizin daha belirgin olması için kontür ve aydınlatıcı kullanmayı deneyebilirsiniz. Makyajın bütün gün bozulmadan kalıcılığını korumasını istiyorsanız makyajdan önce baz kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

manikür

Manikür ve cilt bakımı gibi hazırlıkları aynı gün yapmak yerine bir gün öncesinde yapmanız stres faktörünü ortadan kaldırıp kendinize zaman ayırarak rahatlamanızı sağlayacaktır. Yeni şeyler denemek yerine risk almadan uzun zamandır kullandığınız ve memnun olduğunuz ürünler kullanmaya özen gösterirseniz ertesi gün dinlenmiş bir ciltle hazırlığa başlayabilirsiniz.

Düğün planlarken dikkat edilecek 5 nokta” yazımızı inceleyerek daha detaylı bir hazırlık süreci başlatabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir