Panço ve Pelerinlere Dolabınızda Yer Var Mı?

15 Ara 2014

Hepimiz biliyoruz ki; dolabımızda yer olmasa da daha fazla kıyafet için mutlaka bir yer bulunur. Kırmızı başlıklı kızdan tutun da süpermene kadar bir çok masal kahramanının üzerinden çıkarmadığı pelerinler, pançolar ve “blanket cape” diye adlandırılan battaniye kaplar, bu kış altın çağını yaşıyor. Kaban ve montlara alternatif olarak sahneye çıkan bu şık parçalar, neredeyse her markada bulunan modelleriyle geniş seçim olanağı sunuyor.

800x600_valentin0_2014_sonbahar_k_s_koleksiyonu_1

panco_29122010_1

????????????????

Peki pelerin ve panço arasındaki fark nedir? Bilmiyorsanız gelin birlikte öğrenelim.

Pelerin genellikle pançoya göre daha uzun, önü açık, yakada birleşen, kol deliği bulunan ya da yarasa kol modelli parçalara deniyor.

pelerin 2014

Pelerin-Kaban

Panço ise baştan geçirilerek giyilen, kol deliği bulunmayan, pelerine göre daha kısa ve ince kumaşlı modellere verilen isim. Genel kanı bu yönde olsa da pelerin ya da panço olarak nitelendiremediğimiz modeller de söz konusu. Örneğin etnik desenli şallar da panço ve pelerin tarzında kullanılabiliyor. Panço modelini kazaklarda, pelerin modelini ise kabanlarda daha sık görüyoruz.

blanket-capes-8

como-usar-poncho-inverno-2014

Bu sezon modanın hayatımıza yeni kattığı bir terim olan “blanket cape”ler ise çok üşüyenler için birebir. İster kaban üzerine, ister ince bir elbise üzerine giyilsin, tarz bir görünüm oluşturuyor.

 Burberry-brings-London-to-Shanghai-Scene-7_-The-Runwa_002

Burberry-Prorsum-fall-20148

burberry-rtw-fw2014-runway-01_141118183104

Desenlisinden sadesine, trikosundan kaşesine, her renk her desen bulunabilen panço ve pelerinler, rahatlığından ve şıklığından vazgeçemeyen kadınlar için şık bir alternatif oluşturuyor.

pelerin-modasi-2014_fashion-56

 max_mara

chloe

Tesettüre uygun panço ve pelerin modellerini  ve daha fazlasını modanisa.com‘da bulabilirsiniz.

Sıcacık bir kış geçirmeniz dileğiyle, şimdilik hoşçakalın 🙂

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir