Patchwork Sevenler Yaşadı

18 Mar 2016

Patchwork ürünleri çok mu seviyorsunuz? Sizin için ayrı bir yeri mi var? Patchwork parçaların bohem havası hoşuma gidiyor diyenlerden misiniz? O halde size güzel bir haberimiz var! 2016 sezonuyla beraber patchwork kıyafetlere doyacaksınız. Emilio Pucci, Valentino, Chanel, Etro gibi pekçok ünlü markanın koleksiyonlarında istemediğiniz kadar model var. O kadar çok ki seçmekte zorlanabilirsiniz.

Bir zamanlar yoksul kesimin gereksinimleri için çeşitli bez parçalarının farklı şekillerde desen verilerek dikilmesi sonucu oluşan patchwork şimdilerde herkesin gözdesi. Eğer siz de gittiğiniz yerde dikkat çekmek istiyorsanız elbiselerin modern havasından faydalanabilirsiniz.

Chanel elbise Etro patchwork elbise Valentino patchwork elbise

Patchwork,  zorunluluk sonucu ortaya çıkan ve arta kalan kumaşların birleştirilmesiyle oluşan bir elsanatı olmasından dolayı dilimizde kırkyama olarak geçiyor. Yırtık kıyafetleri yamalayan sanat dalı moda dünyasındaki herkesi sergisine davet ediyor. Etnik bir görünüme sahip olan yamalı takımlar kültürel bir eser gibi.

 

Etro takim Etro takim2 Etro takim3

60’larda moda olan kırkyama eski günlerini aratmıyor. Her geçen gün hayran sayısını artırarak bir yıldız gibi yükseliyor. Siz de rengârenk eteklerle karanlık gecelerde bile göz alıcı olabilirsiniz.

 

Etro etek Etro etek2 Valentino etek

Tam bir geri dönüşüm projesi olan kırkyama eski kıyafetleri yenileme peşinde. Fırsattan istifade ederek eski görüntünüzü üzerinden atıp patchwork triko ve bluzlerle tarzınızı yenileyin.

Chanel bluz Etro triko Valentino triko takim

Son zamanlarda yamalı ayakkabılar mağazalarda en çok aranılanlar arasında kendini gösteriyor.

Emilio pucci ayakkabi Mavi ayakkabi Spor ayakkabi

Anlaşılan o ki patchwork trendinden kaçış yok. O halde siz de elinizi uzatın.

Deri canta Sirt cantasi Tuylu canta

Tesettür giyim modellerinde de bu trendi görmek mümkün. Uygun fiyatlar ve zengin ürün seçenekleriyle Modanisa.com‘dan sipariş verebilirsiniz.

kot-etek--mavi--neways-179546-179546-1 patchwork-etek--bordo-soral-162339-1

patchwork-desenli-kap--mavi--vivezza-153278-2 patchwork-tunik--kkahve-etrucci-169289-2

 

[wa-wps]
Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir