Pembe Pırıltılar Merve Bahçivan ile Sıcak ve Samimi Sohbetimiz

26 Ağu 2014

 

manset-pembepiriltilar-DSC_0128

Merve Bahçivan röportajımız sizlerle… Pembe Pırıltılar sahibeleri Merve Bahçivan ve Saadet Kaba butik kapılarını www.tesetturgiyim.com’a açtı ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Kendilerine hoş sohbetleri için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Merve Uzun: Merve Hanım, adına uygun çok tatlı ve sevimli bir Butik Pembe Pırıltılar ve tabii ki sizinle bütünleşmiş olması tartışılmaz.. Öncelikle biraz konseptinizden bahseder misiniz?

Merve Bahçivan: Teşekkür ederiz bunu başarıyor olmak bizi mutlu ediyor. 🙂 Biz tesettür butik olarak 4 yıldır Fatih’te hizmet veriyoruz. Tesettür Giyim Butik olduğumuz için çizgimizden çok fazla taviz vermek istemiyoruz ama çarpıcı ve sıradışı espirili tasarımlar çıkarmayı seviyoruz ve ismimizle bir bütün oluyor. Pırıltılı bir butik ve pırıltılı tasarımlar 🙂 Geçen sene karpuz elbiselerimiz baya ilgi görmüştü ve halâ sorulan bir model. Bir butik tek bir işe odaklanır. Özel tasarım, toptan satış veya tasarım ürün koleksiyonunu satışa çıkarır. Hepsini aynı anda yapan çok azdır. Biz hepsini keyifle yapıyoruz 🙂 Akabinde yoğun bir çalışma temposunda kalıyoruz fakat her yeni güne bir yenilik katarak ilerlemeyi seviyoruz. Haute Couture çalışmaların yanı sıra butik içerisini dolduran hazır giyim ve abiye tasarımları çıkarıyoruz. Aynı zamanda toptan veriyoruz. Tüm ürünlerimiz bizim elimizden çıkıyor, tamamen kendi tasarımlarımız.

Merve Uzun: Saadet Kaba ile nasıl bir araya geldiniz?

Merve Bahçivan: Saadet hanımla eski arkadaşız ve vakit buldukça hep bir araya geliyorduk. Saadet Hanım’ın yaklaşık 9 yıllık bir tasarım geçmişi var, ben de 2006’dan beri tasarımcılık yapıyorum. Zaten bu sektörde bir geçmişiniz yoksa üretim aşamasıyla birlikte butik yürütmek çok zor. Aileden tekstilci oluşumuz, pratik ve teori bir araya gelince başarılı ve iddialı ilerleyebiliyorsunuz. Allah’a şükürler olsun biz durumumuzdan memnunuz. Ailemizden gelen bir ticaret ahlakımız olduğu ve bu işin içerisinde büyüdüğümüz için biraz da cesuruz sanırım 🙂 Durum böyle olunca birlikte yola devam etmeye karar verdik.

 

Merve Uzun: Güzel bir ikili olduğunuz gözlerinizdeki pırıltıdan ve tasarımlarınızdan anlaşılıyor 😉 Yeni sezon çalışmalarınız nasıl gidiyor? Planlarınızdan bahseder misiniz?

Merve Bahçivan: Teşekkürler çok sağolun 🙂 Yelpayezi olabildiğince açmaya çalışıyoruz Saadet Kaba‘nın dahil olmasıyla da çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Toptana da başladık. Kaliteyi, adetleri yükseltmeyi hedefliyoruz. Bu sene de inşaallah içi dolu bir çalışma yaparak hem toptanda, hem butikte, hemde haute couture çalışmalarla müşterilerimizin karşısına yeniliklerle çıkmayı planlıyor ve çalışıyoruz. Kişiye özel tasarımlarımız, butikteki hazır giyimler ve toptan verdiğimiz ürünler hepsi tamamen kendi üretimimiz. Büyük ve sağlam yerlere ürün veriyoruz. Hamdolsun sağlam adımlarla ilerliyoruz. Abiye etek modelleri hazır, onların üstlerine gömlek, ceket hazırlıkları devam ediyor. Günlük yazlık elbiseler ve abiye elbiseler olacak ayrıca iddialı tunik modellerimizi herkes çok beğenecek.

2014 İlkbahar-Yaz sezonu için çok çok güzel modeller hazırlıyoruz. Bomba gibi bir sezon olacak 😉

pembe-piriltilar-roportaj-1

Merve Uzun: Fatih’te ürün verdiğiniz bir yer var mı? Pembe Pırıltılar Tesettür Butik Fatih‘e gelemeyenler ürünlerinize nasıl ulaşabiliyorlar?

Merve Bahçivan: Müşterilerimiz Fatih’te Cengiz Aktürk‘te ürünlerimizi bulabiliyorlar. İsteyen çok fazla mağaza ve butik var fakat biz sağlam ve düzgün ilerlemek istiyoruz. Fabrikasyona girildiğinde kalitede ister istemez düşüşler olabiliyor. Biz kaliteden ödün vermek istemiyoruz ayrıca butik konseptinden de çok fazla çıkmamak için adım adım ilerliyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti çok önemli. Ayrıca facebook ve instagram’dan sipariş alıyor ve buradan kargoluyoruz. Yurt dışında, Almanya-Fransa-Belçika ve Hollanda’ya ürün gönderiyoruz.

Merve Uzun: Müşteri portföyünüz nedir?

Merve Bahçivan: Tesettür butik olarak herkesin bizden alışveriş yapabilmesi için fiyatlarımızı makul tutuyoruz. Fiyat çalışması için saatlerce Saadet Hanım ile istişare ediyor, kafa yoruyoruz. Müşteri portföyümüzü geniş tutuyor ve tek bir kesimle sınırlandırmıyoruz. Herkese kapımız açık 😉

pembe-piriltilar-roportaj-2

pembe-piriltilar-roportaj-3

pembe-piriltilar-roportaj-4

pembe-piriltilar-roportaj-7

 

Pembe Pırıltılar Instagram: @pembepiriltilar

 

[wa-wps]

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir