Miu Miu 2016 Hazır Giyim Koleksiyonu

08 May 2016

 

Mayıs ayının ilk günlerine adım atsak da hala yağmurluklarımız ve trençkotlarımızdan ayrı yaşayamıyoruz. Güneşe güvenip hırkalarımızla dışarı çıksak, bin pişman eve dönerek hasta olmamak için dua ediyoruz. Hal böyleyken sonbahar defilelerine göz gezdirmek için geç olmasa gerek:)

Kot pardesüleri, kapları bilirsiniz. Her ne kadar kot kumaşı kullanışlı ve dayanıklı dokusu nedeniyle çok severek giysek de; iş dış giyim olarak üzerimizde taşımaya gelince kısıtlı parçalardan öte geçemeyiz. Kot ceket, gömlek, pantolon ve ince kot etekler vazgeçilmezimiz olsa bile, büyük parçalarda hantal duruşu nedeniyle kotu kullanmamaya dikkat ederiz. Aynı şey brokar parçalar için de geçerlid. Ağır duruşu ve kısıtlı kombin imkanı nedeniyle brokar desenli ve jakarlı kumaşlar fazla tercih edilmez. Kombin oluştururken ya kısa bir ceket ya da desenli bir pantolonu jakarlı tercih ederek, sade parçalarla ışıltısını ve ağır görünümünü dengelemeyi tercih ederiz.

Alışılagelmiş kuralları bozarak adeta stil kodlarını yeniden yazan Miu Miu markası, 2016 hazır giyim koleksiyonunda oldukça çarpıcı tasarımlarla podyumları ele geçiriyor. Konservatif Londra ruhunu taşıyan tüvit, ipek kadife, jakar dokuma gibi giyilmesi zor olan kumaşları farklı tasarımlarda kullanarak, muhafazakar stillere ilham kaynağı olmayı başarıyor. Zaten tasarımcının gerçekleştirmesi gereken de bu değil mi? Sıradan ve bilindik kıyafetler üretmek yerine, farklı tasarımlarla her kumaşı giyilebilir hale getirmek ve farklı bakış açıları ile ezberleri bozmak… Evet bu kolay bir iş değil ama Miu Miu her koleksiyonunda yeni bir ilke imza attığı gibi takipçilerini şaşırtmayı bir kez daha başarmış. Tasarımlara göz gezdirdikçe ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Moda defilelerini incelerken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta ise; kendi üzerimizde uygulayabileceğimiz stillerden tüyo alarak detaylara fokuslanmak. Modelin bütününden ziyade giyim tarzımıza katkıda bulunabilecek ayrıntılarını incelemeliyiz. Ancak bu şekilde kendi lookumuzda uygulamayı başarabiliriz. Belki dolabımızda senelerdir bekleyen bir pardesü, yepyeni bir yorumla günlük kıyafetlerimiz arasına eklenebilir. İnce bir kemer, bir çift düğme ya da feminen bir dantel aplikeyle pardesünüze farklı bir stil katabilirsiniz. Unutmayın, herşey hayal gücünüzle sınırlı!

miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection  miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection miu-miu-2016-ss-ready-to-wear-collection

Kot, jakar ve farklı kumaş türlerine sahip dış giyim ürünlerine ulaşmak için Modanisa.com bir tık uzağınızda. Ürünleri incelemek için tıklayınız!

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *