Pötikarenizi Nasıl Alırdınız?

03 Mar 2018

 

Pötikare denince, hani şu son dakika yapılan muhallebili tatlıların değişmez karakteri petit beurre (pötibör) bisküviler geliyor akla. Petit beurre kelimesi küçük tereyağı manasına gelse de, kibar telaffuzuyla bisküvinin genel geçer bir markası olmuş. Fransızca’da kullanılan petit carré  için de aynı şey geçerli. Dilimize yerleşen pötikare deseni, küçük karelerin içi içe geçmesiyle oluşuyor. Piknik örtüleri, ana okulu öğrencilerinin önlükleri ve şimdilerde de modanın değişmez trendi. Detaydan bütüne her yerden bir pötikare çıkıyor karşımıza.

Kimi zaman asi ve grunge bir havada, kimi zaman da cici kız etekleriyle şirin mi şirin. Sevseniz de sevmeseniz de trençkotundan, pantolonuna her yerde kareler var bu sezon. Torunlara miras mahiyetinde, sandıklara konmak için de olsa en az bir parça dolaba eklenmeli. Klasikleşmiş hali siyah ve beyaz olsa da, yeni sezon vitrinlerinde iddialı renklerin birlikteliği dikkat çekiyor. Hadi siz de bir parça karelenin!

 

pötikare-trendiekose-potikare-trend-2018ekose-potikare-trend-2018

 

ekose-potikare-trend-2018 

ekose-potikare-trend-2018

potikare-trendi

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydet

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir