Rabia Ayan Şahin ile Zeraf Hakkındaki Sohbetimiz

26 Ağu 2014

rabia-ayan-sahin-ile-zeraf-hakkindaki-sohbetimizPsikoloji Danışmanlığı yaparken tesettür giyim sektörüne atılarak, Zeraf markası ile ferace ve hazır giyim koleksiyonunu sizlerle buluşturan Rabia Ayan Şahin; sektöre girişini yaşadıklarını ve gözlemlemelerini bizlerle paylaştı.

Merve Uzun: Rabia Hanım ilk koleksiyonunuzu ne zaman çıkardınız? Sektöre giriş hikayenizden biraz bahseder misiniz?

Rabia Ayan Şahin: Asıl branşım psikoloji ve uzun bir süre psikolojik danışmanlık merkezinde genel müdürlük yaptım. Mola vermenin iyi geleceğini düşünerek genel müdürlükten ayrıldım. Fakat ruhsal ve fiziksel sağlığımın çalışma hayatıyla daha zindelik kazandığını gözlemlediğim noktada, Zeraf için kolları sıvadım. 2012 yılında üretime ferace koleksiyonu ile başladık. Müşterilerimizin kumaş ve dikiş kalitemize olan sempatileri ve talepleri doğrultusunda tek kalem yerine; casual elbise, abiye, tunik, yelek, kap gibi alternatif kalemler ile hizmet vermeye başladık.

Merve Uzun: Zeraf kadını nasıldır? Nasıl olmalıdır? Çizginizden bahseder misiniz?

Rabia Ayan Şahin: Biz çıktığımız bu yolda istedik ki, Zeraf kadını; aile, iş ve sosyal hayatında stil sahibi bir konuma ulaşsın. Ürün çizgimizden bahsetmek gerekirse; bir kavramın için de Zerafı konumlandırmak doğru olmaz. Kadının fıtratından getirdiği bir özellik var. Yalınlığı, karmaşıklığı, dinginliği, coşkuyu kısa aralıklarla yaşayabiliyor. Bir kadına baktığınız zaman bir çok resim görürsünüz. Zeraf olarak, kadının yer aldığı her resimde ona eşlik edecek kıyafetleri tasarladığımıza inanıyoruz. Hiçbir kadının ruhu bir çizgiye sığdırılamayacağı için, ürünlerimizdeki çizgi skalasını geniş tutuyoruz… Elegant, salaş, dinamik, modern tarzlar ile kadının ruhundaki akıma ayak uydurmaya çalışıyoruz…

Merve Uzun: Mağaza Kadınca butikte ürünlerinizin satışta olduğunu biliyoruz, başka bir noktada satışınız var mıdır?

Rabia Ayan Şahin: Ürünlerimizin yer aldığı raf bizim için çok önemli. Özel tasarım grubu olduğumuz için doğru ürünü doğru tüketiciye ulaştırarak, karşılıklı memnuniyet oluşturmak bizim için son derece ehemmiyetli… Çok şükür kıymetli müşterilerimiz bizi onore ederek Zeraf’ı raflarında ağırlıyorlar.

Mağaza Kadınca, Shemay (Florya,Tarabya,Çamlıca), Bend Dubai, Lema, Ala, Ebra, Mirasaf, Ebruli gibi bir çok seçkin butikten Zeraf ürünlerine ulaşabilirler.

rabia-ayan-sahin-zeraf

Merve Uzun: Son olarak tesettür giyim sektörü hakkında ne söylemek istersiniz?

Rabia Ayan Şahin: Ülkemizde moda adına güzel gelişimlerden söz etmek mümkün. Fakat tekstil sektörümüz özgünlük noktasında çok yetersiz. Hazır giyim firmalarını bir tarafa koyalım, bilhassa tasarım gruplarından çıkan koleksiyonlar çok zayıf. Bir kalıp beğenilmişse ve popüler olmuşsa tüm tasarımcıların o kalıba yönelip birbirinin aynı olan ürünleri müşteriye sunması olayın neresinde olduğumuzu gösteriyor. Her işte geçerli olan bir mantık vardır. Ya herkesin yaptığını yapıp o popülariteden ekmek yiyeceksin, ya da kimsenin yapmadığını yapıp özgünlüğünle fark oluşturacaksın ve zaten özgünlüğünün emeği doğrultusunda ekmeğini daha da gururla yiyeceksin.

Zeraf olarak önemsediğimiz temel nokta; müşterilerimizin arzu ve taleplerine yönelik bir gelişim için de yol almak. Zeraf’ın kendine has çizgisiyle müşterimizin taleplerini harmanladığımızda özgün bir çizgi de işimizi keyifle sürdürüyoruz.

Rabia Hanım’a bize vakit ayırdığı için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz…

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Yorumlar

  1. […] ve Rabia Ayan Şahin (Zeraf Moda) […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir