Dünyaca Ünlü Modacı Rabia Z. Modanisa'da!

15 Haz 2015

Rabia Z’den Konforlu Şıklık

Reuters tarafından dünyanın en popüler muhafazakâr moda sitesi seçilen Modanisa.com, dünyaca ünlü modacı Rabia Z imzalı ürünleri kadınların beğenisine sunuyor. Londra ve New York Moda Haftası’nda tesettür defilesi yapan ilk tasarımcı Rabia Z’nin Türkiyeli kadınlar için özel olarak tasarladığı parçalar, yalnızca Modanisa’da satılacak.

2011 yılında kurulan, bugün 57’den fazla ülkeye sunduğu 30 bin çeşit ürün ve 300’ü aşkın marka ile Türkiye’nin ilk, dünyanın en büyük muhafazakar online alışveriş sitesi Modanisa.com yine bir ilke imza atıyor ve ünlü modacı Rabia Z’nin tasarımlarını satışa çıkarıyor. Tesettür modasının öncü ismi Rabia Z ve Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, yeni koleksiyonun lansmanı için 15 Haziran Pazartesi günü Modanisa Deneyim Mağazası’nda bir araya geldi. Detaylar için tıklayınız.

Rabia_Z_Kerim_Ture

Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, lansmanla ilgili olarak “Modanisa olarak online tesettür giyim tarafında yüzde 35’in üzerinde bir pazar payına sahibiz. Yurt içi ve yurt dışından milyonlarca kadın, günlük giyim, gece kıyafetleri, şal, eşarp ve aksesuar ihtiyaçları için Modanisa’yı ziyaret ediyor ve alışveriş yapıyor. Biz de bu gücümüzle tesettür modasının eksperlerinden Rabia Z ile işbirliği yapmaya karar verdik. Rabia Z imzalı tasarımları Türkiye’deki ve yurt dışındaki müşterilerimize sunmaktan büyük gurur duyuyoruz” diye konuştu.

rabia_z_modanisa_da

2,5 yıl aradan sonra ilk tasarımlar

Dubai’li ünlü modacı Rabia Z. de, “Kapalı bir kadının ihtiyaçlarını, konfor arayışını, istediği formları, hayal ettiklerini iyi analiz ediyor ve kimsenin o güne kadar dile getiremeye cesaret etmediği bir ihtiyacın altını çiziyorum. Bunu yaparken de estetik anlamda fark yaratan ve şıklıktan vazgeçmeyen bir çizgide kalmayı hedefliyorum.  Bu yaklaşımımım, beni bugünlere getirdi. Uluslararası moda haftalarında yer almak, bu alanda öncü olarak nitelenmek, benden sonra gelen tasarımcıların önünü açmış olmak benim için çok mutluluk verici” diyerek moda yaklaşımını özetledi.

Türkiye’deki kadınlara ilham kaynağı olmayı amaçladığını belirten Rabia Z, “İkizlerim  doğduktan  sonra moda serüvenine ara vermiştim. 2,5 yıl aradan sonra ilk kez Modanisa ile Türkiye’de moda tutkunlarının karşısına çıkıyorum. Türkiye’de kadınların tarzları genel olarak birbirine çok benziyor. Stil insanın kendini ifade ediş biçimlerinden biri olduğu için daha özgün davranmaları gerektiğini düşünüyorum. Tasarımlarımdaki çeşitli dokunuşlarla biraz fark yaratmayı hedefliyorum.

Tasarımları hakkında da konuşan ünlü modacı, “Her zaman şıklık sunarken rahatlığın da altını çizdiğim için kullandığım kumaşların da bu anlayışı yansıtmasına dikkat ettim. Kimonolarda alışılageldik formların dışına çıkarak hacimli bir görüntü yaratmayı hedefledim” diye konuştu.

Rabia Z’nin Modanisa’ya özel koleksiyonunda Rabia Z imzalı ipek eşarplar, penye şal ve boneler, Ruby by Rabia Z markalı kimono, tunik ve etekler yer alıyor.

rabia_z_modanisa_da

Yazı yansıtan renkler

Rabia Z’nin %100 ipek, el yapımı eşarp koleksiyonunda 35 farklı model bulunuyor. Koleksiyonda renk bolca kullanılıyor. Eşarplarda güçlü renkler ve çiçek temaları, pasteller ve geometrik desenler, zaman zaman pop-art hissettiren desenler yer alıyor. Yazın en gözde renkleri eşarplara da yansıyor.

Rabia Z imzalı penye şal ve boneler de yaz aylarında, çok rahat ettiren ve hayatı kolaylaştıran ürünler arasında yer alıyor. Rabia Z’nin kimliğini yansıtan bu ürünler, kadınlara zahmetsiz bir şıklık imkanı sağlıyor. Pudra, siyah, ekru, zümrüt yeşili, altın sarısı, bordo ve mercan renkli penye eşarplar, kadınlara konforlu bir yaz sunuyor.

Ruby by Rabia Z markalı tekstil koleksiyonu Rabia Z’nin genç çizgisini temsil ediyor. Dinamik ve canlı modeller kimono, tunik ve eteklere taşınıyor.

Ruby by Rabia Z kimonolar, eşarplardaki hareketli desenleri kimonoya taşıyor. Tunikler, rahatlıkla pantolonlarla kombinlenebiliyor. Eteklerde de pop-art etkisinde bir desenle pastel tonlar ve daha canlı renkler görülüyor.

 rabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_darabia_z_modanisa_da

rabia_z_modanisa_da

rabia_z_modanisa_da

Rabia Z. koleksiyonuna göz atmak ve sipariş vermek için tıklayınız.

Rabia Z. & Modanisa lansman detayları için tıklayınız.

[wa-wps]

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Yorumlar

  1. […] Modanisa, dünyaca ünlü modacı Rabia Z. ile tesettür giyim sektörünün önde gelen isimleri ve bloggerlarını Modanisa mağazada gerçekleştirdiği lansman ile bir araya getirdi. Basının yoğun ilgi gösterdiği lansman oldukça renkli geçti. Modanisa & Rabia Z. işbirliğinin ayrıntıları için buraya tıklayınız! […]

  2. […] Modanisa, dünyaca ünlü modacı Rabia Z. ile tesettür giyim sektörünün önde gelen isimleri ve bloggerlarını Modanisa mağazada gerçekleştirdiği lansman ile bir araya getirdi. Basının yoğun ilgi gösterdiği lansman oldukça renkli geçti. Modanisa & Rabia Z. işbirliğinin ayrıntıları için buraya tıklayınız! […]

  3. Elimde 10 milyarım olsa en azından günlük giyeceklerimi alırdım ama nerdeeeeeeeeee :-/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir