Rahat, Şık Hafta Sonu Kombini

04 Nis 2015

Hafta sonu çalışmak zordur. Herkes sevdikleriyle plan yapmışken ofise kapanmak, yeni gelen ürünlere numara vermek gibi işler sizi bekliyorsa rahat olun. Yarım gün çalışacaklar, öğleden sonra birde arkadaşınız, sevdiğiniz, eşinizle buluşarak akşama kadar dışarıda vakit geçirme gibi bir planınız varsa, giyinmek daha da zor olacaktır. O halde gardolabınıza bir göz atın. Hem işte, hem de iş sonrası rahat edebileceğiniz parçalar seçin. Bir kere hafta sonu geldiği için ne olursa olsun topuklu ayakkabılardan uzak durun. Şıklığınızı üst parçalar ve takılarda bütünleyebilirsiniz. Birde havaların hala serin gittiğini düşünürsek trençkot, ceket gibi parçalara mutlaka yer verin. Peki, hafta sonu için iş ve iş sonrası rahatça gezebilmek adına neler giyebiliriz?

hafta

Yeni sezonda “monokrom” desenler çok moda. Yani geometrik desenlerden tasarlanan kumaşları yoğun bir şekilde göreceğiz. O zaman bizde yeni sezon parçalarından olan bu monokrom desenli kareli pantolonu tercih edelim. Kot tunikler, gömlekler daima birçok kişinin dolabında vardır. Rahat, spor ve böyle bir parça üzerine giyilebilecek tuniklerin başındadır. Tüm hafta pileli etekler, bağlama yaka gömlekler, ceketler ve topuklulardan sonra, hafta sonu yarım gün çalışacaklar için idealdir. Elbette işe böyle giderseniz pek uygun olmayabilir. Siz tek bir ceketle bu sadeliği, sıradanlığı bozun ve ofisinize bahar getirin. Zıtlığın ahengini yaşamayı sevenler hafta sonu gelmişken dolabınızdaki parçaları elden geçirin ve güne güzel başlayın.

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir