Rahat Şıklık

09 Mar 2016

Soğuk kış aylarının kurtarıcısı haline gelen uzun kazaklar gardroplarımızdaki yerlerini korumaya devam ediyorlar. Kalça altından biten modellerden dizaltı modellere kadar artık hemen hemen her markanın koleksiyonunda bulmak mümkün. Bütün tarzlara uyarlanabilen zahmetsiz uzun kazakla şüphesiz ki şehir hayatının koşturmacası içinde spor kombinlerde cankurtaran halatı görevi görüyor.

2016 sonbahar kış defilelerinin tamamında farklı tonlarıyla boy gösteren mor, doğru mavi tonlarıyla kombinlendiğinde ortaya keyifli sonuçlar çıkıyor. Baklava desenli kazağa ponponlarla modern bir dokunuş yapan görünümü evde kendiniz de rahatlıkla elde edebilirsiniz. Tuhafiyeden kazağınızın renklerinde alacağınız ponponları kumaş tutkalıyla sabitleyebilir ya da bildiğiniz yoldan şaşmayarak yine aynı renkte iple dikebilirsiniz.

Yağmur yağmaya başladığında bir anda her sokak başında beliren şemsiyecelerin favorisi olan şeffaf şemsiyeleri birkaç küçük dokunuşla sanat eserine dönüştürmek mümkün. Pvc şemsiyeleri boyamak için akrilik boya tercih edebilirsiniz, şemsiyenin içinden ince katmanlar halinde boyayıp kuruttuğunuz taktirde uzun süre kullanabilirsiniz.

rahat kombin (2)

Her mevsimin vazgeçilmezi dar paça kot pantolonla son zamanların parlayan yıldızı olan balıkçı çizmelerini de giydikten sonra kim korkar yağmurdan?

Güneşli ama serin günler için nasıl giyinmeli sorusunun en konforlu cevabı yine uzun kazaklardan geçiyor.

2016-02-29_2153

 

Sadelikten ödün vermeden şıklığınızı korumak istiyorsanız ya da büyük parçalarda desen kullanmaktan hoşlanmıyorsanız düz olanları tercih edebilirsiniz. Her kıyafette olduğu gibi uzun kazaklarda da desensiz modeller sonsuz kombin seçeneği anlamına geliyor. Boru paça her ne kadar anne pantolonu olarak adlandırılsa da hemen hemen her kıyafetle kusursuz uyum sağlayarak bizleri büyük zahmetten kurtarıyor. İpek şalın tahtını sallayan etnik desenli pamuk şallardan örterek kombininize hareket katabilirsiniz. Birkaç sezondur bütün parçalarda gördüğümüz altın detayını spor ayakkabılarınızda tercih ederek giydiklerinizi daha eğlenceli ve rahat hale getirebilirsiniz. Altın ya da gümüş rengini ayakkabı gibi göze çarpan parçalarda kullanırken, çantanızın metal kısımlarının da aynı tonlarda olmasına özen gösterdiğiniz taktirde sade şıklığınız kusursuz bir bütünlük içinde olacak.

Tesettür giyim kombinleri için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *