Ramazan Ayına Özel Gardırop

30 Haz 2015

Ramazan ayının ilk 10 gününü geride bırakırken davetler hızla devam ediyor. Akşam davetlerinde ne giyeceğine bir türlü karar veremeyen hanımlar, seçeceğim parçalarla gardırop içinde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Ramazan ayı uzun yaz günlere denk geldiği için ilk uyarım bol, rahat, beli sıkmayan kesimlerdir. Saatler sonra 2 bardak su bile içseniz anında şişkinlik hissedeceksiniz. O halde dolabımızdaki eksikleri belirleyip ufak bir alışverişe çıkalım.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Bol kesimli rahat bir pantolonla işe başlayın. Yıllarca modası geçmeden kullanacağınız bir modeldir.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Böyle bol kesimli pantolonun üzerine kısa bir gömlek ya da tunik yeterli. Pembe renkte seçtiğim gömleğin rahatlığını ve kesimini çok seveceksiniz.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Böyle bir kombin üzerine mutlaka dış kıyafet alacaksanız yelek en güzeli. Üstelik hardal seçerseniz soft renkleri bir anda canlandırırsınız.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Bu tarz kaplar, ceketler de favoriler arasında. Son derece bol ve şık olan kesimlerin rahatlığını iftar sofrasında fark edeceksiniz.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Giy-çık pançolar, tunikler dolaplarınızın baş tacı olsun. Bu tarz kıyafetlerle kalem pantolon tercih edebilirsiniz.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Eğer elbise tercih edeceksiniz bele oturmayan modeller olsun. Bu model hem kot, hem rahat ve şık bir kesime sahip. Güzel bir iftar yemeği için göze batmayan ama şık kıyafetler seçebilirsiniz.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Yine sade ama bir o kadar şık elbise modeli seçtim. Giydiğiniz andan itibaren üzerinizdeki rahatlığı, hafifliği hissedeceksiniz.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Bu şifon pantolon çok hoşunuza gidecek. Serin, rahat, şık kesimi ile dikkatleri anında üzerine çekiyor.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Ben size kombin önerisi vermeden çekimlerdeki eteğe en  güzel kombin yapılmış. Çünkü desenli ve şık bir etekle ısrarla kot gömleği öneririm. Elbette başka gömlekte tercih edebilirsiniz. Ancak tarz olmanın incelikleri zıtlıkları yakalamaktan geçer.

Tesettur_Giyim_Modelleri

 

Desenli eteğin üzerine giyeceğiniz başka bir kot gömlek önermek istiyorum.  İster gömlek olarak, ister tunik olarak tercih edebilirsiniz. Ramazan iftarlar yemeklerine şık ve rahat katılmak isteyen hanımlar seçiminiz bol kesimlerden olsun.

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir