Ramazan'da Elbise ile Ferah Günler

15 Haz 2016

 

Her yıl biraz daha geriye akan Ramazan ayı, bu yıl yazın başlangıç sıcaklarına denk geldi. Yani yine sıcaklar, yine uzun günler ibadetlerimizde bizi sınayan meşakkatler içerisine girdi. Elbette bu durum huzur sebebi Ramazan ayını doyasıya yaşamaya, tüm maneviyatından faydalanmaya ve günlük hayatımızı aksatmaya sebep değil. Sıcaktan dolayı nasıl ki sahur ve iftarda yediklerimize hafif yiyecekleri ve serin içecekleri ekliyorsak, gardırobumuza da hafif ve serin tutan kıyafetleri eklemek akıllıca olacaktır. Bu yüzden hem kolay kombinlenebilen, hem serin tutan, hem de şıklığından ödün vermeyen giysi olan elbise ile ferah günler geçirmek çok basit.

Ramazan'da Elbise ile Ferah Günler 1

Örneğin karşınızda alışveriş ile geçireceğiniz sıcak ve uzun bir gün var. Aynı zamanda oruçluyken alışveriş yapmak keyiften çok çileye dönüşen bir aktivite olabilir. Ancak serin tutan, bol olan, rahat kesimli ve kolay kullanımlı bir elbise ile emin olun gününüz daha hızlı geçecektir. Aynı zamanda günlük şıklığa uygun casual bir görünüm sergileyen bu elbise ile, rahat olan her türlü ayakkabınızı giyebilirsiniz. Hatta sandalet, terlik gibi yaza daha uygun rahat seçenekler de mevcut.

Ramazan'da Elbise ile Ferah Günler 2

Ramazan’ın gelmiş olması, keşke işe gitmemek anlamına da gelse… Bu düşünce çalışan herkesin hayalinde mevcut. Ancak hızlı hazırlanmanızı sağlayacak, ütülü bir elbise ve bir şal ile günü kurtarmak mevcut. Ofis ortamına uygun tarzda, iç göstermeyen kumaşa sahip bir elbise ile iş yerinde bunalmayacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Siyahın ciddiyetini ve asaltini taşıyan, minimal ancak takım elbiseyi andıran kesimi ile bu elbise ofis ortamına oldukça uygun olacaktır.

Ramazan'da Elbise ile Ferah Günler 3

Hafta sonu arkadaşlarınızla buluşmalarınızda, sonrasında iftar yaptığınız uzun gezmelerde dışarısının sıcağının, neşenizden bir şey eksiltememesi için bu elbiseden yardım alabilirsiniz. Çizgisel desenleri ile daha uzun ve zayıf görünmenize yardımcı olacaktır. Rengarenk olması, hem enerji dolu ve sağlıklı görünmenizi sağlayacak, hem de soft renkleri güneşi üzerinize çekmeyi engelleyecektir.

Ramazan'da Elbise ile Ferah Günler 4

Ramazan deyince akla elbette iftar organizasyonları geliyor. Ailecek geçirilen iftar davetleri olsun, arkadaşlarınız ve dostlarınızla dışarıda planladığınız iftar davetleri olsun hepsinde elbiseden yararlanabilirsiniz. Normalden bir tık daha özenli ve şık görünmek isteyebileceğiniz bu organizasyonlarda, elbiseniz de biraz daha şık detaylara sahip olabilir. Çantanız, ayakkabınız ve makyajınız ile görünümünüzü biraz daha şıklaştırabilirsiniz. Ya da zaten floral desenleri ile yeterince şık görünen bu elbiseyi sade ayakkabı ve şalla kombinleyebilirsiniz.

Ramazan'da Elbise ile Ferah Günler 5

İftar organizasonu demişken, herhalde en özenli olmak isteyeceğiniz ve en özel akşamınız tabi ki eşinizle ve ailenizle geçirdiğiniz iftardır. Biraz daha şık, biraz daha feminen görünmeyi istemeniz normal. Bu elbise ise hem rengi hem desenleri hem de kumaş yapısı itibariyle kendiliğinden gösterişli şık bir elbise.

İşte elbiselerle Ramazan günlerini doyasıya yaşamak bu kadar kolay.

Ürünleri daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için görsellerin üzerine tıklayabilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir