Refka Sonbahar-Kış Koleksiyonu Hikâyesi

28 Eyl 2017

 

Muhafazakâr Giyimin Trend Rehberi: Refka

Refka Sonbahar-Kış Koleksiyonu hakkında çok özel bilgileri ve sezon hakkındaki yorumlarını, Refka Marka Yöneticisi Zeynep Güzelsoy’dan dinledik.

refka_modanisa_sonbahar_kis refka_modanisa_sonbahar_kis

Öncelikle bize Refka markasının doğuşundan biraz bahseder misiniz?

Refka, Modanisa’nın ilk özel markası olarak doğdu. Modanisa, müşterilerine bulmakta zorlandıkları modern tarzda, şık ve rahat ürünleri ulaşılabilir fiyatlarla sunmak için bu markayı yarattı. Kısa bir sürede de uygun fiyatlarla stil sahibi olmak isteyen büyük bir kitlemiz oluştu.

Refka markasının “modayı” nasıl tanımladığı hakkında bilgi alabilir miyiz?

Refka için moda; trendleri muhafazakâr kadın için yeniden uyarlamak…

Moda dünyasındaki gelişmeler son zamanlarda birçok “tesettür giyim tasarımcısının” doğmasını sağladı, Refka’yı diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Refka, muhafazakâr kadınların günün her saatinde giyebileceği ürün gruplarından oluşan bir koleksiyon hazırlar, her hafta yeni modeller ve fiyat çeşitliliği sunar. Trendlerin uyarlandığı modellerin yanı sıra, koleksiyonda basic olarak nitelendirdiğimiz dört mevsim giyilebilecek modelleri de müşterilerinin beğenisine sunar. İlerleyen zamanlarda başka yeniliklerimiz de olacak.

refka_modanisa_sonbahar_kis

Koleksiyonlarınızın oluşum sürecini anlatır mısınız? Refka sonbahar-kış koleksiyonu nelerden ilham aldı?

Kadınlarımızı stil sahibi, günün her saati şık gösterecek özel bir koleksiyon hazırladık.

Refka sonbahar-kış koleksiyonu; yaşamın içindeki güçlü kadından ilham alarak oluştu… Kışın trend renklerini bu sezon biraz daha fazla hayatımıza soktuk. Renklerden örnek verecek olursak; haki, sarı ve benzerleri diyebiliriz.

Koleksiyonumuzu hem tek parça giyip rahatlıkla kullanabilecekleri, hem de birbirleri ile kolayca kombinleyebilecekleri ürünlerden oluşturduk.

Elbise ve tunik gruplarımızda çeşitlilik açısından oldukça iyiyiz. Üst giyimin kolay kombinlenebilir olması önemli. Bunun için kumaş, renk ve model çeşitliliğimize önem verdik ve koleksiyondaki her parça ile müşterilerimize kolaylıkla kombinlenecek ürünler sunduk. Bu sezonda, farklı ürün gruplarımız da olacak. Çeşitliliği bol bir koleksiyon olduğu için hemen hemen her parça için müşterilerimiz ‘evet işte bu’ diyebilir.

Koleksiyonda hangi kumaşları kullanmayı tercih ettiniz?

Kadın hayatın içinde rahat etsin, konforlu olsun istediğimiz için; özellikle doğal kumaşlara yer verdik ve ince olmasına rağmen iç göstermeyen özellikli kumaşlar tercih ettik. Kumaş kalitesi, yumuşaklık ve pamuklu kumaş kullanmak her zaman önceliğimiz. Koton, viskon, vual gibi…

Refka markası olarak sezonda sizi en çok heyecanlandıran trend ne oldu?

Refka, sezondaki bütün trendleri Modanisa hedef kitlesine uyarlayan bir marka olduğu için hemen hemen hepsi bizi heyecanlandırdı diyebilirim. Ama pastel renklerle sade şıklık sunan ‘Design Matter’ teması, koleksiyonda biraz daha fazla hissediliyor.

refka_modanisa_sonbahar_kis   refka_modanisa_sonbahar_kis

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir