Renklerin Büyülü Dünyasıyla Gelen Hafta Sonu Kombini

15 Kas 2014

Renklerin büyülü dünyasına dokundu ve hayaller kurdu küçük çocuk. Dans etti adeta gördüğü her renkle ve dokunduğu her şeyde kendini buldu. Hayal kurdu ve hep büyüttü büyüttü kocaman etti içinde.. İlk defa ip baskısına sürdüğü mint yeşili ile morun karışımından elde etti rengarenk düşler kurmayı… Yakan top oynarken keşfetmeşti henüz petrol mavisini, annesinin ördüğü kazakta kazımıştı beynine hardalı… Mürdümün iki yüzlü olduğunu tencerede kaynayan reçelden öğrenmişti. Mor ve kırmızının yan yana gelişini küçük havluların sıraya dizilmesi ile fark etti. Renklerle dans etmeye başladı küçük kız ve kendine büyülü bir dünya kurdu. Sonbahar günlerinde doğada her şeye bir karartı çöker ve her şey bir anda farklı renge bürünür. Duru, masmavi gökyüzü siyah ile dans etmeye başlar ve o andan sonra gök, saks mavisine dönüşür. Yeşil yapraklar turuncuya çalar ve düşer birer birer dallarından sokaklara… Ve küçük kız sonbahar günlerinde öğrendi mavi ile turuncuyu dans ettirmeyi! Bir gün yine sokakta tombik oynarken dağılan taşları toplamaya çalıştı. Yakalanmamak için hızla koşmaya başladığı sırada arkasını döndü ve orada öğrendi kiremit rengini… Oyunda ebeleneceğini bile bile döndü ve baktı. Renklerle yine hayaller kuruyordu küçük kız. Arkadaşı onu ebelemenin verdiği sevinçle çığlık atarken o renklerin hayal dünyasında kaybetti kendini… Sonra bir gün büyüdü küçük kız ve yeşil çayın içine batırdığı tarçınla öğrenmeye başladı zıtlığın muhteşem ahengini… Ve o kız yine hayaller kuruyor. Çünkü biliyor ki; çocuklar hayaller kurarlar ve onlar için ulaşılmayacak hiçbir şey yok. Kurduğu hayallerini gerçekleştirmek için adım adım ilermeye başladı küçük kız. Renklerin büyülü dünyası ile dans eden küçük kız hiç bitmeyen hayallerine ulaşmak için sürekli yeni hedefler koyuyor önüne ve ulaşmak için var gücüyle çalışıyor.

İçinizde yaşatan küçük çocukları öldürmeyin ve inanın daima onlara! Hayal kurun ve hedeflerle yürüyün… Planlar yapın ve renklerin dünyasında kendinize sıcacık bir kombin oluşturun.

hafta sonu kombini

Hafta sonunda mürdümü ve maviyi buluşturdu küçük kız. Yine dans ettirdi sizin için renkleri birbiriyle… Şal ya da eşarp olarak 2 farklı seçenek sundu önünüze… Güzel, sıcacık bir hafta sonu geçirmeniz umuduyla… 🙂

[wa-wps]
Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir