Kabanlar ile Rengarenk Kış

31 Dec 2016

 

Kış denince akla gelen dış giyim üyesi kabanlardır. Mevsim kış ise, kabanlar da kış renklerine bürünür. Siyah, füme, koyu kahverengi ve lacivert; kaban modellerinin hemen hemen hepsinde bulunur. Ancak son iki senedir kış sezonunun renk trendinde açık renkler mevcut. Renkli kabanlar daha önce hiç olmadıkları kadar moda oldular. Açık griler, ekrular, beyazlar ve pudralar… Bu sayede kabanlarda da bu renkleri kullanmak moda oldu. Eğer gardırobunuza açık renk kaban eklediyseniz, üzülmeyin, hala çok moda. Ancak daha da moda olanı, daha renkli ve daha canlı olanı.

renkli-kabanlar-ile-rengarenk-kis-3

Kış alışverişine çıktıysanız vitrinlerde bolca renk görmüşsünüzdür. Özellikle dış giyim, oldukça renkli ve hatta yaz renklerinde, capcanlı ve dikkat çekici oldular. Kabanlarda da minik detaylar, dar kesimler, kuplu kesimler fazlaydı. Yeni nesil kabanlarda bu tam tersine döndü. Artık oversize bedenler, azaltılmış detaylar, basic kesimler ve belirgin formlar tercih ediliyor. Bu tarz kabanları öne çıkaran yanı ise renkleri. Zaten son iki sezondur  1980’lerin çılgın ve renkli modasının hakim olduğunu biliyoruz. Peki hangi renklerde kabanlar bu kış sezonunda öne çıkıyor?

Canlı Renkli Kabanlar

Minimalistlerin hoşlanmayacağı, tabiri caizse fazla ‘cırtlak’ bulacağı kabanlar, bu sezon çok moda. Eğlenceli, genç ve dinamik bir görünüm sağlıyorlar. Kombinlemesi zor olduğu düşüncesiyle fazla tercih edilmiyorlar. Ancak bu eğlenceli renkleri tercih edebilmeniz için uyumlu olmanız da gerekmiyor. Salaşlık ve rahatlığı ön plana almak, biraz kargaşalığı göze almayı gerektiriyor. Zaten 1980’ler modasının da trend olmasının bir nedeni; ‘uyumsuzluğun uyumu’.

renkli-kabanlar-ile-rengarenk-kis-1

Soft Renkli Kabanlar

Rengarenk bir kış var, ancak elbette ki soft renkler de mevcut. Fazla renk sevmek herkesin becerebileceği bir şey değil. Özellikle sade giyinmeyi sevenler, tesettür giyimde renkleri kullanmaktan çekinenler, minimalistler  soft renkleri tercih eder. Uçuk pembeler, bebek mavileri, soft sarılar… Bütün uçuk renkleri kabanlarda görmek mümkün. Soft renkli kabanlar, hem oversize hem de büyük düğmeli olduğunda ise vintage havasına bürünerek daha trend görünüyor. Aynı zamanda açık renklerin diğer renklerle olan uyumu daha fazla ve kombinlemesi daha kolay oluyor.

renkli-kabanlar-ile-rengarenk-kis-2

 

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *