Röportaj: Ayşen Özen

05 Kas 2015

Tesettür giyim tasarımcısı Ayşen Özen ile Modanisa Dergi Kasım sayısı için keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Ayşen Özen’i daha yakından tanıma imkanı bulacağınız röportajımızda, yeni sezon çalışmaları hakkında da bilgi aldık. “Zarafet zedelenmeden rahatlık ön planda!” diyen tasarımcı, bohem tarzını koleksiyonunda sizlerle buluşturuyor.

Ayşen Özen Kimdir?

1981 İstanbul Üsküdar doğumluyum.  Mesleki eğitimime, çocuk yaşlarda hedeflediğim üzere lise yıllarında başladım. Kız meslek lisesi giyim bölümünden 97 yılında mezun oldum. 1 yıl kadar özel eğitim kurumlarından temel sanat eğitimi, ardından 98 yılında enstitü moda tasarım bölümünü bölüm birincisi olara tamamladım. Aynı sene ara vermeden bir hazır giyim markasına tesettür tasarımcısı olarak ve 2002 yılında İstanbul sanat ve meslek edindirme kurumunda (ismek) eğitmenliği yaptım. Hazır giyim sektöründe farklı markalara koleksiyon çalışmaları sürdürürken eğitmenliğe devam ettim. 2012 yılında tecrübe ve birikimlerimi kendi markamda sürdürme kararı aldım ve markamı kurdum. Çalışmalarıma ilk başta kişiye özel tasarımlar ile başladım, kısa zamanda sektör de hazır giyim üretimi ile yer aldım. Bu süreçte farklı firmalara tasarım desteği sağlarken, kendi koleksiyonumu her geçen gün yenilemeye devam ediyorum.

Aysen-ozen-roportaj-merve-uzun-2

Yeni sezon koleksiyonunuzu hazırlarken nelere dikkat ettiniz?

Yeni sezonda çok  sevdiğim tarz olan bohemi, günlük hayatta zamansız giysiler ile buluşturdum. Zarafet zedelenmeden rahatlık ön plan da!

Nelerden ilham alıyorsunuz?   

Başta tarih ve doğa ilham kaynaklarım arasında… Değişen zaman, ilerleyen teknoloji ve sosyal yaşam da benim için her daim ilham kaynağı olmuştur. Ve özellikle müzik, hayatımda önemli bir yer teşkil ediyor.

Modanisa hakkında neler söylemek istersiniz?

Modanisa kaliteli ve güçlü bir e-ticaret sitesi… 2 yıldır aktif olarak iş birliği içindeyiz. Modanisa’nın demirbaşlarından olduk diyebilirim 🙂 Her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyerek yoluna devam ediyor ve bu ailede yer almaktan mutluluk duyuyorum.

Röportajın tamamı için Modanisa dergiyi temin edebilirsiniz. Dergi, Modanisa.com‘dan yapacağınız tüm alışverişlerde ücretsiz olarak kargo paketinize ekleniyor.

Ayşen Özen 2015’16 Koleksiyonu için tıklayınız.

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir