Röportaj: Henna Elisa

06 Oca 2016

Zeynep Özpirinçci Saygın, Modanisa Dergi Ocak sayımızın röportaj konuğu oldu. Zarafetin bedensiz güzelliği sloganıyla koleksiyonuna yön veren Zeynep Özpirinçci Saygın, kendine özgü tarzı ile beğeni topluyor. Standart beden, salaş ve şık ürünleriyle kadınların kilo problemlerini ortadan kaldıran tasarımcı, özgün stili ile  dikkatleri üzerine çekiyor.

Kendinizden ve markanızdan biraz bahseder misiniz?

1979 İzmir doğumluyum. İlahiyat fakültesi mezunuyum. 1998’den beri bu sektörde çalışmaktayım. 5 yıldır kendi perakende mağazamda hizmet veriyorum. 3 yıldır Henna Elisa markasıyla Modanisa’da tasarımlarımı bayanların beğenilerine sunuyorum. Şu an da bir dünya markası olma yolunda yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok ülkeye satış yapmaktayız. İzmir’de Henna Elisa olarak ilk perakende mağazamızın açılışını tamamladık. Bu günlere gelmemize yardımcı olan Modanisa ailesine de ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

İzmir, tesettür giyim tasarımcılarına ev sahipliği yapıyor, diyebiliriz. Peki, sizi tüm tasarımcılardan ayıran özellik nedir?

Modaya bakış açım herkesten farklı. Ben tamamen kendi tarzımı yansıttığımı düşünüyorum ve çok şükür çevreden aldığım iyi enerji beni mutlu ediyor.

Markanızın her geçen gün hızlı bir yükseliş trendi yakaladığını gözlemliyoruz, bu başarınızı neye borçlusunuz?

“Zarafetin bedensiz güzelliği” sloganıyla çıkmış olduğum bu yolda, her şeyden önce çok çalışıyor, modellerimde rahatlığın ve şıklığın ön planda olduğu tasarımlar yapıyorum. Bu tarzın çok kitleye hitap ettiğini düşünüyorum. Bu da benim yükselişimde önemli bir noktada olduğumu gösteriyor.

Ürünlerinizin bedensiz olmasının sebebi nedir? Standart beden ile neyi hedefliyorsunuz?

Modellerimde zayıf ve kilolu bayanların aynı şıklıkta buluşması, tasarımlarımı günlük hayatta rahatlıkla giyebilmeleri benim için bir hedeftir. Buna çok önem verdim. Ürünlerimin büyük bir çoğunluğunun standart olmasının sebebi ise; geniş bir kitleye sunum yapıyor olmam.

Seyahat eder misiniz? Gittiğiniz, gördüğünüz veya yaşadığınız bir tecrübenizden bahseder misiniz?

İşim gereği sık sık seyahat ediyorum. Modanisa ile çalıştığım ilk yıllarda bir seyahatim sırasında havaalanında karşılaştığım iki bayanın üzerinde Henna Elisa ürünlerini gördüm. Birden çok heyecanlandım ve yanlarına gittim. Konuşmak istediğim de yabancı olduklarını fark ettim. Üzerindeki kıyafetleri nereden aldıklarını sordum. Bana “Modanisa’dan Henna Elisa” dediler. Onlara sadece gülümsedim ve yanlarından ayrıldım. O gün anladım ki; biz Henna Elisa ekibi olarak, dünya markası olma yolunda ilerliyorduk ve çok gurur duydum.

henna-elisa

Koleksiyonu incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir