Röportaj: Modgrey

03 Dec 2015

Tasarımı ve tarzıyla alışılmış klasik çizginin dışında bir koleksiyonu bizlerle buluşturanModgrey, modern çizgisiyle farkını ortaya koyuyor. Modgrey marka sahipleri ve tasarımcıları Aslı Sanver & Herdem Başaran ile hayatlarındaki yaşanmışlıklarının yansıması olarak tanımladıkları koleksiyonları hakkında konuştuk.

“Aynı kıyafeti giyerek objektif karşısına geçen tasarımcılar, koleksiyon parçalarının tüm kadınlara hitap ettiğinin sinyalini veriyorlar”

modgrey-roportaj

Genç, dinamik ve sıra dışı bir koleksiyonla sektöre giriş yaptınız. Koleksiyonunuzun hikâyesini bizimle paylaşır mısınız?

Koleksiyonumuzun hikâyesinin; hayatımızda yaşadığımız değişimlerin tasarımlarımıza yansımasından doğduğunu söyleyebiliriz. Koleksiyonumuz, lisans ve lisansüstü eğitimlerimizi tamamlayıp kurumsal iş hayatına atıldıktan sonra, özellikle Aslı’nın ruhunu tekâmül ettirmek amacıyla aldığı İslami ilim dersleri ve katıldığı konferanslarla beraber değişmeye başlayan dünya görüşü, bununla eş zamanlı olarak kapanmaya karar vermesinin ilham almış hâlidir.

Muhafazakâr giyimini benimsemiş kadınların sizce bu iddialı farklılığa ihtiyacı var mıydı?

Her bireyin kendine özgü bir zevki ve kendine özgü bir ihtiyacı vardır. Biz tasarımlarımızın hem kendi tarzımızı yansıtan hem de danışıp fikirlerini aldığımız dostlarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayan bir çizgide olmasına özen gösterdik. Geleneksel ve klasik çizgideki modellerden piyasada zaten yeteri kadar var. Biz, kendimizden de yola çıkarak özellikle 25-35 yaş arası çalışan genç hanımlara alışılmışın dışında, modern, estetik, terletmeyen kumaştan üretilmiş, rahat ve pratik kullanışı olan alternatifler sunmayı hedefledik.

Türkiye’deki kadınların bu koleksiyona tepkisi ne oldu? Olumlu ya da olumsuz eleştiri aldınız mı?

Çok olumlu tepkiler alıyoruz, bu tepkiler bize yolumuza daha güçlü devam etmek konusunda büyük bir destek ve azim veriyor. Doğal olarak az da olsa olumsuz tepkiler de alıyoruz ve bu tepkilere de kulak veriyoruz. Çünkü herkes aynı açıdan bakmayabilir; önemli olan, bu tarz tepkilerin bize bir katkı sağlayabilir düzeyde olup olmadığıdır.

Koleksiyonunuzun yabancı ülkelerde yaşayan kadınların da çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Yurt dışıyla işbirlikleriniz var mı?

Zaten e-ticarette Modanisa ile tüm dünya kadınlarına ulaşabiliyoruz. Ve tabii ki;  Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan, Ürdün, İngiltere ve Almanya’daki bağlantılarımızla irtibat hâlindeyiz.

Kumaş ve renklerde neye dikkat ettiniz?

Kumaşlarda özellikle terletmeyen ve esneklik özelliği olan, rahat kullanımlı türleri tercih ettik. Renklerde ise; tasarımlarımızı öne çıkaracak en uygun ve en beğenilen kış renkleri olan siyah, gri, hâki, vizon ve ekruyu tercih ettik.

Okurlarımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Koleksiyonumuza gösterdikleri ilgiye teşekkür ediyoruz. Yoğun tempolu bir çalışma içerisindeyiz. Yeni sezona da, yeni bir solukla ve iddialı bir koleksiyonla gireceğimizin sinyalini vermek istiyoruz.

Koleksiyonu incelemek ve sipariş vermek için tıklayınız.

Röportajımız basılı yayında, Modanisa Dergi Aralık Sayısında…

Keyifli okumalar.

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *