Röportaj: Muslima Wear

12 Mar 2016

Özgün ve özel tasarımların adresi Muslima Wear marka sahibi Mikail Fedorenko ile röportajımızı sizinle paylaşmak, gurur verici.

Göz alıcı ve iddialı yeni koleksiyonuyla kadınları etkisi altına alan Muslima Wear, tüm hassasiyetler göz önüne alınarak tasarladığı şalları ile sürpriz bir çıkış yapmayı hedefliyor.

Merve Uzun: Muslima Wear markası ile Türkiye’de büyük ses getiriyor ve ilgiyle takip ediliyorsunuz. Gerek özgün tasarımlarınız, gerekse fotoğraf çekimleriniz oldukça başarılı. İlk çıkışınızdan bu yana aynı çizgide ve duruşta ilerliyorsunuz. Bu da sizin marka değerinizi arttırıyor. Bugüne kadar herhangi bir yayın organına röportaj vermemiş olmanıza rağmen, herkesin aklında bir kimlik oturtmayı başardınız. Muslima Wear markasının doğuşunu sizden dinlemek isteriz. İlk nerede başladınız ve çıkış noktanız neresi oldu? Hikâyenizi bizimle paylaşır mısınız?

Mikail Fedorenko: Muslima Wear Türkiye’de daha çok yeni ve henüz oluşum süreci içindeyiz, diyebiliriz. Markayı kurma fikri tesettür giyimdeki ihtiyaç sonucu ortaya çıktı. Özellikle genç bayanlara hitap eden aynı zamanda stil çizgilerini belirleyecek seçeneklerin çok az olması, tesettür giyimin önemli bir eksiğiydi. Bazen onlarca mağaza dolaşıp aradığını bulamayan kadınlar, çok beğenmediği veya kendisine uygun olmayan bir kıyafeti giymek zorunda kalıyordu. Bu da kadının mutsuz olmasına sebep oluyordu. Bu probleme çözüm bulmak adına çalışmalarımızı başlattık. Başlangıçta (styling) stil çalışmaları yaparak müşterilerimize kombin seçenekleri oluşturup servis sunduk, daha sonra özel tasarımlara başladık ve bu yolda gelişerek devam ediyoruz.

MuslimaWear_2016

Merve Uzun: Tasarımlarınızın bu kadar sevilmesini ve ciddi müşteri portföyünüzün oluşmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mikail Fedorenko: Öncelikle bu Rabbimizin fazlındandır. Bu kadar kısa zamanda bu kadar insanlar tarafından sevilmek ancak O’nun lütfu ve ikramıdır. Sonra çok başarılı ve yetenekli bir ekibimiz var, her biri kendi işinin uzmanı, en önemlisi de işini çok severek yapıyorlar.

“Güzel giyinen kadın mutlu olur! Biz bu mutluluğu sağlamak için çalışıyoruz.”

Merve Uzun: Yakın zamanda yeni bir projeniz var mı?

Mikail Fedorenko: Evet, yakın bir tarihte yeni koleksiyonumuzla beraber, üzerinde uzun zaman çalıştığımız yeni bir şal modelimiz çıkacak. Bu yeni ürünümüz tüm hassasiyetleri düşünerek özenle geliştirildi. İnşallah çok beğenilecek.

Merve Uzun: Koleksiyonlarınızı hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Mikail Fedorenko: Doğanın güzelliğinden ilham alıyoruz, aynı zamanda değişik kültürlerin kendine has desen ve renklerin ahengi çok dikkat ve ilgimizi çekiyor. Her yeni koleksiyonumuzda farklı kültürün güzelliklerini renk, desen veya aksesuarları ile göstermeye çalışıyoruz.

 MuslimaWear_2016_2

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir