Röportaj: Pınar Şems

21 Eki 2015

İzmir’li tasarımcı Pınar Şems, “Tek Hecede Şıklık” sloganıyla çıktığı yolda, her sezon koleksiyonu ile hanımların beğenisini topluyor. Osmanlı motiflerini tasarımlarında sıklıkla kullanan Pınar Şems, Modanisa dergimizin röportaj konuğu oldu.

“Bir kadın her ne kadar sadelikten yana da olsa, özel günlerde her zaman özel ve güzel görünmek ister.”

Pınar Şems, Modanisa ile özdeşleşmiş bir marka. Yıllardır iş birliği içindesiniz.  Modanisa ile olan ilişkinizden bahseder misiniz?

Modanisa ile ilk tanıştığımızda yeni bir şirkettik. Başlangıçta deneme amaçlı ürünlerimizi satışa çıkardık. Ancak tahmin bile edemeyeceğimiz yoğun bir satış ivmesi yakaladık.  Satış ve talebe göre ürün skalamızı genişleterek stoklu çalışmaya başladık. Yıllar geçtikçe çalışma şeklimizi ve ürün grubumuzu geliştirdik. Çok şükür bu günlere geldik.

Pinar-Sems-RoportajSaraylı tasarımlar yapıyor ve bu çizginizden çıkmamaya özen gösteriyorsunuz. Fotoğraf çekimleriniz de bununla orantılı gidiyor. Tesettürlü kadınları saraylara layık gördüğünüzden mi kaynaklanıyor? 

Her kadının içinde sakladığı bir ışıltı vardır. Bir kadın her ne kadar sadelikten yana da olsa, özel günlerde her zaman özel ve güzel görünmek ister. Seçtiği kıyafet ve aksesuarlarla göz kamaştırmak her kadını mutlu eder. Bu sebeple, özel gün elbiselerini daha çok ışıltı ve gold ağırlıklı çalışıyorum. Bu da saraylara layık kadını ortaya çıkarıyor.

Nasıl bir hayatınız var? Nelerden hoşlanıyorsunuz?

Hep hareketli bir hayatım oldu. Çalışmayı, gezmeyi ve kalabalık ortamlarda vakit geçirmeyi çok seviyorum.  Çoğu zaman hepsini bir arada yapıyorum. İş için gittiğim bir şehirde, gezerek oradaki takipçilerimle buluşup sohbet etmekten büyük keyif alıyorum. Yurt içi ve yurt dışı satış noktalarımıza ziyaretler gerçekleştiriyor, hem iş hem de sosyal aktivite içinde bulunuyorum.

Hayatınızda olmazsa olmazlarınız nelerdir?

İş kolik değilim ama işim olmazsa olmaz diyebilirim. Tasarım yapmadan duramam. İşimi geliştirmeyi seviyorum. Asıl mesleğim ise halk oyunları eğitmenliği. Bu yüzden halk oyunlarına ayrıca bir ilgim vardır. Biraz da hız tutkumun olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Araba kullanmayı çok sevdiğim için seyahatlere aracımla çıkmayı tercih ediyorum.

Modanisa Dergi aracılığıyla eklemek istediğiniz bir şeyler var mıdır?

Modanisa dünya genelinde büyük başarılara imza atmış, yeniliklere açık ve kaliteli vizyona sahip bir şirket. Tesettür giyime yeni bir soluk kazandırdı. Tesettür giyimin evrenselleşmesine katkısı çok büyük ve muhafazakâr kesime sunduğu hizmetle alanında ilk ve öncü. Bu sebeple herkes gibi ben de Modanisa’yı çok başarılı buluyorum.

pinar-sems-abiye-elbise pinar-sems-abiye-elbise-2

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir