Röportaj: YEŞİM SALKIM: “Muhafazakar Bir Kadınım”

06 May 2015

Yeşim Salkım Hayyat Dergi Mayıs sayısı için verdiği röportajda, geleneksel değerlere sahip çıkan biri olarak büyütüldüğünü, kızlarını da bu eksende yetiştirdiğini söyledi.

“TEK SIĞINAĞIM YARADAN”

Hayyat Dergiye verdiği röportajda ilk hamileliğinde çok sıkıntı yaşadığını, sıkıntılı süreçlerinde her zaman yaptığı tek şeyin ağlayarak dua etmek olduğunu söyleyen Salkım, “Hamilelik dönemimde çok namaz kıldım. Ben namaz kılan bir kadın değilim ama kendimce inançlı bir kadınım. Sıkıntılı süreçlerde her zaman ve her zaman tek yaptığım ağlayarak dua etmek oldu. Tek sığınacağınız Yaradan’dır ve size oradan bir yardım geleceğini bilirsiniz.” dedi.

“HERKES KAPISININ ÖNÜNÜ TEMİZLEYECEK”

Türkiye’de insanların muhafazakarlığın ne demek olduğunu bilmediklerini söyleyen Yeşim Salkım, “Çoğu zaman birşeylere karşıyız ama neye karşı olduğumuzu bile bilmiyoruz. Geleneklerimi, göreneklerimi, inançlarımı, ailemi muhafaza ediyorum, saygı duyuyorum ve yaşatıyorum. Muhafazakarlık bu ise, ben muhafazakarım. Hiç kimsenin hiç kimseyi, bu ülkede inançlarıyla, kılığıyla kıyafetleriyle  yargılamaya ve sorgulamaya hakkı yoktur. Herkes önce kendi kapısının önündeki çöpü temizleyecek, arınacak. Nerede yaşadığını unutmayacak, Biz Müslüman bir toplumuz” diyerek sözlerine devam etti.

Hayyat_Dergi_Yesim_Salkim

“İMAM NİKAHIMIZI KONYA’DA YAPTIK”

Evliliği ve aile hayatı ile alakalı, Hayyat Dergi’ye özel açıklamalarda bulunan Yeşim Salkım, eşi Hakan Bey’le imam nikahlarını 8 yıl önce Konya’da yaptıklarını açıklarken, nikahlarını şöyle anlattı: “Yeni tanışmıştık Hakan’la, tanışmamızın üzerinden 6 aylık bir süreç geçmişti. 6 aylık dönemde bu ilişki sürecek mi, bitecek mi derken bir gün bana seninle hayatımı geçirmek istiyorum ve evlenmek istiyorum dedi. Ama Konya’ya gidelim ve orda evlenelim dedi. Biz resmi olarak evlenmeden bir yıl önce, Konya’ya giderek orda imam nikahı ile evlendik. Camide hiç tanımadığımız iki kişi şahit oldu ve yanımızda hiçkimse yoktu. Nikahımız kıyıldıktan sonra, namazlarımızı kıldık ve bir yola çıkıyoruz, bizi utandırma Rabbim diyerek dualar ettik.”

Hayyat_Dergi_Yesim_Salkim

[wa-wps]
Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Ülke Müdürü olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir