Rüya Gibi Stiller Bu Elbiselerde Saklı!

31 Tem 2017

 

Onlar, bizi yaz boyunca sahillerden sokaklara, ofisten davetlere kadar uzanan şık bir yolculuğa çıkardı… Romantik, bohem ya da klasik modelleri ile farklı esintiler taşıyan ‘rüya gibi’ diyebileceğimiz o elbise modellerine hep birlikte göz atalım:

Işıltısını akşam saatlerine bırakmayan tasarımlardan, elbise formunda olan modellere kadar, sizlere ilham kaynağı olacak birçok seçenek burada!

Nakışlar, işlemeler ve romantik detaylar her parçayı sanat eserine dönüştürüyor. Kattığı bohem hava ve buram buram masumiyet kokan duruşları ile, uzun yıllar boyunca tasarımcıların gözdesi olmasının nedeni de bu! Valentino, 2015 yılında bu akımı pekiştirmişti ve kullanmaya devam edeceğe benziyor.

Cavalli’den rüya elbisenizi seçiyor olsaydınız, muhtemelen en fazla bu tasarımlar arasında zorlanırdınız! Her biri sanat eseri olan elbiselerin, kendine has bohem bir havası var. Doğal güzelliği ön planda tutan, moda diye bağırmayan ve daima kendine has desenleri akla gelmeyecek biçimde kullanan tarzını uzun yıllardır koruyor.

İlk bakışta klasik bir jile modeli gibi gelse de, ayrıntılarda muazzam bir zarafet gizli. İçimizde jilelerimizin fırfır detaylarına işleme yapma fikri uyandıran bu tasarım, tam anlamıyla zarafet kokuyor. Bu tasarım, Fendi’nin 2017 yaz koleksiyonunda bulunan baş döndürücü modellerinden sadece biri!

Nicole Kidman’ın Altın Kamera Ödül Töreni’nde giydiği Giambattista Valli elbisesi nefes kesmişti. Moda eleştirmenlerinden tam puan almasını sağlayan elbisenin büyüleyen detayları kusursuzluğunun altını çiziyordu. 2017 yaz sezonuna ait olan elbise, fırfır detayları ve özellikle transparan olmaması ile dikkat çekti.

Son modelimiz, bazı parçalardan ilham alıp kendi zevkine göre modeller çıkarmayı ve dikmeyi seven kadınlara gelsin! Elbise formundan biraz kaçıp dış giyime göz kırpan Chanel’in 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonundan enfes bir tasarım. Etek kısmı kapatıldığında rüya gibi bir elbiseye dönüşebilir…

Şimdi, vücut tipine uygun elbise seçimi yapmak isteyenlere özel birkaç tüyo da ekleyip, sizleri rüyalarınızdaki elbise modellerine adım adım yaklaştırma zamanı… Bu önerileri mutlaka dikkate almalısınız:

  • Elma tipi vücuda sahip olanlar, dikkati problemsiz bölgelere çekmeli. Örneğin; işlemeleri göğüs kısmında kullanabilirsiniz. Sade elbisenize broş takmak da işe yarayacaktır.
  • Armut tipi vücuda sahip olanlar, basenlere dek vücuda oturan modelleri tercih etmeli. Seçimlerini sade elbiselerden yana kullanmalı, işleme olacaksa da bunların omuzda olmasına olmasına dikkat etmeli…
  • Düz vücut tipine sahip olanlar, elbiselerin tercihen üst kısmında işleme kullanabilir. Dökümlü kumaşlar onları olduğundan da düz göstereceği için kalın kumaşlı elbiseler daha doğru seçimler içerecektir.
[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir