Saç Bakımına Önem Verin

28 Şub 2018

 

 

Saç bakımı her kadının bakım rutininde önemli bir yere sahip. En değerli aksesuarımız olan saçlarımız da vücudumuzun geri kalan kısmında olduğu gibi mevsimlere bağlı olarak değişimler yaşıyor. Bize de kadınlar olarak saçımızı dinlemek ve ona ihtiyacı olan şeyleri sunmak düşüyor. Serinleyen havalar ile birlikte saçlarımız da mevsim şartlarına uyum sağlamaya çalışıyor. Yazın deniz ve güneşten yıpranan saçlarımız kış mevsimini yenilenmek için bir fırsat olarak görüyor. O yüzden özellikle soğuk kış aylarında ona ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamamız çok önemli.

sac-bakimi-kepek-sorunlari

Saçlarınızı Kuruyken Tarayın

Yazın tuzlu su, havuz suyu ve güneşin etkisi ile yıpranan saçlarınızın uçlarında kırılmalar olması gayet doğal. Peki bu durumun önüne nasıl geçebiliriz? Öncelikle sağlıksız saçlarınızı kestirerek canlanmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında ise saçlarınızın sağlığını korumak için birkaç basit önlem almanız yeterli olacaktır. Alabileceğiniz ilk önlem saçlarınızı doğru bir şekilde taramaya başlamak olabilir. Saçlarınız için doğru tarağı almak iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Saçların kırılmasını engelleyen saç açıcı taraklar artık bütün kozmetik marketlerde her bütçeye uygun olarak satılıyor. Onlardan bir tane edinebilirsiniz. Diğer bir bakım önerisi ise saçlarınızı duşa girmeden önce kuruyken taramak. Böylece ıslanınca kırılmaya daha müsait bir hale gelen saçlarınızı korumuş olacaksınız.

sac-bakimi-kepek-sorunlari

Hindistan Cevizi Yağı

Soğuk havalarla beraber havadaki nem oranı da gittikçe azalmaya başlıyor. Bu yüzden saç derisi ve saç köklerinde de kurumalar daha fazla görülüyor. Bunun önüne geçmenin en doğal ve etkili yolu ise hindistan cevizi yağı ile saç derisine ve saç köklerine bakım yapmak. Duşa girmeden birkaç saat önce saçlarınıza yapacağınız hindistan cevizi yağı maskesi saç derinizdeki ve saç diplerinizdeki kuruluğu giderecek ve saçınızı eski sağlığına kavuşturacaktır.

sac-bakimi-kepek-sorunlari

Saç Dökülmelerine Son

Saç dökülmesi ve kepek problemi yaşıyorsanız doğal çözümler ile bu soruna savaş açabilirsiniz. Saç dökülmeleri ve kepek sorununun en iyi çözümlerinden birisi kullandığınız şampuana birkaç damla çam terebentini katmak olacaktır. Kokusu biraz keskin olsa da düzenli kullanımda göreceğiniz faydaları düşününce kokusu çok problem olmayacaktır diye düşünüyoruz. Ne dersiniz?

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir