Sade Bir Gösteriş için Nilüfer Kamacıoğlu Elbiseleri

13 Kas 2015

Elbiseler; günlük ve abiye olarak ayrılırken, bazı elbiseler vardır ki gündelik edasında amaabiye elbise kadar gösterişlidir.  Böyle elbiselerin ortak özellikleri minimal kesimde olmaları ve kalıplarının hata paylarının oldukça düşük olmasıdır. Üzerine kumaş detayının inceliği ve kalitesi eklenirse söz konusu elbiseler duruşuyla ışık saçarlar. Abiye elbiselerin şatafatından hoşlanmayan, sade zevklere sahip bayanlar için biçilmiş kaftan olan bu elbiseler; aslında gösterişten hoşlanan ve feminen giyinmeyi seven bayanların da şık davetlerinin, akşam yemeklerinin veya  özel kutlamalarının birer kurtarıcısı olabilecek niteliktedirler.

asude-brokar-elbise--mavi--nilufer-kamacioglu-154878-1

Nilüfer Kamacıoğlu tasarımlı elbiseler de, tam olarak bu tarzda elbiseler. Kesimleri minimal, kalıpları tam oturuşlu, renkleri soft ancak kumaş kaliteleri ve kumaş detayları sayesinde oldukça gösterişli. Ufak detayları hafif dokunuşlu etkisiyle bir basamak daha güzelleştiriyor. Pile detaylarının abartılmaması ama göze çarpabilecek şekilde ortaya çıkmasından tutun da kumaşının dokusuna kadar her materyali ve her ayrıntısı beğeni toplayacak cinsten.

asude-brokar-elbise--desenli--nilufer-kamacioglu-160196-1

Brokar deseni farklı renk kombinasyonu ve işleme tarzıyla apayrı bir görünümde sunan tasarımcı, elbiseye yakından bakmak gerekliliğini vurgulamış. Bilindik brokarı bayağı bir geride bırakan bu desen, biraz da geçmişe dönük işleme tarzını öne çıkarıyor.

kalp-desenli-flok-elbise--siyah--nilufer-kamacioglu-154880-1

Kadifenin kabarık ve parlak dokusunu diğer kumaştan ayırt ederek ön plana çıkarma tarzı, bu elbiseye fazlasıyla güzellik katıyor. Genç stilden vazgeçemeyenlerin ortak sorunu olan abiye elbise beğenememe durumu, bu elbise sayesinde ortadan kalkacaktır.  Çünkü küçük kalp şekilleri ve belindeki kemeri ile abiye elbiseyi genç duruşa ileten ufak detaylara sahip.

buse-dantel-elbise--haki--nilufer-kamacioglu-157063-1

endulus-jakarli-elbise--gold--nilufer-kamacioglu-157066-2

Ürünleri daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için görsellerin üzerine veya burayatıklayınız.

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir