Sahurda Modanisa’da Giyim Alışverişi Patladı! Bayram Alışverişi Sokaktan İnternete Taşındı!

26 Ağu 2014

 

Türkiye’nin ve dünyanın ilk ve en büyük muhafazakar (tesettür) alışveriş sitesi Modanisa, bayrama yönelik tesettür giyim alışverişlerini sokaktan internete taşıdı. Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu ortaklarından Kerim Türe, “Akşam 9.00 ile gece 3.30 saatleri arasında, sitemizde yoğun bir alışveriş trafiği gözlüyoruz. Satışlar arttı. Tesettür modası hem Türkiye’de hem de dünyada keşfedildi. Müslüman muhafazakar giyim modasında önemli rol üstleniyoruz. Dünya artık Müslüman Türk kadınının stilini konuşuyor.” şeklinde ifade etti. Hem Türkiye’nin ve hem de dünyanın ilk muhafazakar (tesettür) alışveriş sitesi Modanisa, 3’ncü yılında dev bir büyüme gerçekleştirerek dünyanın en büyük ve ilk çoklu marka tesettür alışveriş sitesi oldu. Ülkemizde Mayıs 2011 tarihinde kurulan ve tesettür giyime uygun seçenekler sunan firma, bugün 50 ülkeye tesettür giyimi satarken, yurtiçinden de 300 yerli markayı yurtdışına taşıyor. Modanisa, bu kısa süre içerisinde dünyada tesettür modasında söz sahibi olacak bir konuma ulaşarak, modayı alternatif seçeneklerle müşterileri ile buluşturuyor.

BAYRAM ALIŞVERİŞİ SOKAKTAN İNTERNETE TAŞINDI

3’ncü kuruluş yılını kutladığı Mayıs ayında 50 ülkede canlı olarak izlenen dünyanın ilk online tesettür defilesini gerçekleştiren Modanisa, Ramazan ayında ise tesettür giyim alışverişlerini sokaktan internete (online) taşıdı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Türe, genelde gündüz öğlen (13.00-15.00) saatlerinde yoğun olan internet alışverişinin, bu yıl Ramazan ayında ilk kez sahura kaydığı bilgisini verdi.

Ramazan ayı içerisinde satışların yüzde 30 oranında arttığına dikkat çeken Kerim Türe, şu bilgiyi verdi: “İftardan sonra akşam 9.00 ile gece 3.30 saatleri arasında, sitemizde yoğun bir alışveriş trafiği gözlüyoruz. Özellikle gece saat 00.00’de yapılan alışveriş oranı, öğlen saat 13.00 ile aynı seviyeyi yakaladı. Yine günlük 110 bin olan günlük ziyaretçi sayısı da 150 bini aştı. Günlük ortalama 2 bin adet olan satışımız ise 2 bin 500 adet civarında gerçekleşiyor.”

MUHAFAZAKAR GİYİMİN MODASI KEŞFEDİLDİ!

DONNA KARAN KOLEKSİYONUNA TESETTÜRÜ EKLEDİ!

“Tesettür modası hem Türkiye’de hem dünyada keşfedildi. 2 yılda bu alanda 40’a yakın site kuruldu” diyen Kerim Türe, Modanisa’nın modanın yenilikçi ve öncü rolünü benimseyen bir marka olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “3 yıl önce, dünya tesettür modasına yön veren bir marka olmak hedefiyle yola çıktık ve emin adımlarla dünyada en büyük tesettür moda platformu olma yolunda ilerliyoruz.” Dünyaca ünlü moda devlerinin de artık koleksiyonlarına tesettür giyimini de dahil etmeye başladıklarına dikkat çeken Kerim Türe, “Örnek vermek gerekirse; Donna Karan, yeni sezon koleksiyonuna tesettür kıyafetler aldı. Ünlü markalar Müslüman kesimi keşfediyor. Çünkü milyonlarla ifade edilen büyük bir hedef kitle var” diye ifade etti.

TÜRK STİLİ OLUŞTU… MADE İN TURKEY MARKASI ARANIYOR

Son birkaç yıldır Müslüman modasında büyük bir gelişme olduğunu, Türkiye’nin ise bu alanda önemli bir oyuncu olduğuna işaret eden Kerim Türe,”Yıllar önce Türkler Dallas’ı izlerdi. Oradaki karakterlerin giyim tarzını örnek alırdı. Şimdi tersi oldu. Türk dizileri izleniyor. Artık Türk stili var. Özellikle Ortadoğu’da Made İn Turkey markası tercih ediliyor” dedi.

MODANİSA’DA 3 YILDA DEV BÜYÜME

*Tesettür giyime seçenekler sunan Modanisa’da, 300’ün üzerinde markanın, 20’nin üzerinde tasarımcının ürünü tüketiciler ile buluşuyor.

*Yurtiçi ve yurtdışından günde yaklaşık 150 bin kişi tarafından ziyaret edilen Site’nin aylık ziyaretçi sayısı 4 milyon kişiyi buluyor.

*20 bin ürün seçeneği sunan Firma, yılda ortalama 1 milyon adet ürün satıyor.

 modanisa-kerim-ture

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir