Şal ve Eşarp Askıları

30 Kas 2015

Eşarp ve şallar, moda dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Kategorilerde aksesuar olarak geçse de tesettürlü kadınlar için bir kıyafet parçasıdır aslında. Çünkü giyimleri şal veya eşarp taktıklarında tamamlanır. Tesettür dünyasında eşarplar mücevher gibidir. Özel kutularda saklanmasa da, dolaplarda özel bir yeri vardır. Titizlikle yıkanıp ütülenen şal/eşarplar, daire şeklinde tasarlanmış olan eşarp askısına mıktanıslı toplar ile tutturulur. Böylece şal ve eşarplar hiç bir surette kırışmaz. Diğer askılardaki gibi kat izi olmaz.

Esarp askisi1

Tesettürlü kadınların dolaplarında olması gereken şemsiye şeklinde eşarp askıları vardır. 8 kanadı 16 mandalıyla eşarpları bayrak gibi dalgalandırır. Kırışmasına asla izin vermez. Döner başlığı sayesinde arkadaki eşarplar ön tarafa gelir. Öndekiler arkaya gider.

Esarp askisi3

Kendi şal/eşarp askınızı yapabilirsiniz!

Esarp askisi2

 

 

 

 

 

Metal bir pano ve 12 adet mıknatıs almanız yeterli. Mıknatısların üzerine bezden çiçek dikebilir, iğneleri çiçeklerin üzerine tutturabilirsiniz. Böylece iğne arama derdiniz de ortadan kalkmış olur. Panoyu isterseniz duvarınıza isterseniz dolap kapağınızın iç tarafına yapıştırabilirsiniz.

Esarp askisi4

Ya da; evdeki malzemelerle aynı işleve sahip bir eşarp askısı da yapabilirsiniz. Bu defa 12 adet mandal ile birlikte bir de askıya ihtiyacınız var. Askıyı ve mandalları istediğiniz renge boyayıp süsleyebilirsiniz. Bir tablo misali resim yapabilirsiniz. Mandalları da tutkalla askıya yapıştırırsanız kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Artık askılardaki şal/eşarplar kırışmayacağına göre her an her saniye istenilen eşarp takılabilir. Gezmelere, davetlere gönül rahatlığıyla gidilebilir. Zamandan tasarruf yapmak için bu askılar çok işinize yarayacak.

Paylaş

Çağ Üniversitesi Uluslararası Finans bölümü mezunu Nuray Ünver, çeşitli sertifika programlarına katılarak onur ve yüksek onu belgeleri aldı. Modayla ilgili eğitim programlarına katılmaya devam ederken, kendi blogunu yönetiyor ve tesetturgiyim.com'da yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir