Şal ve Eşarp Kullanım Stilleri

07 Mar 2016

2016 ilkbahar yaz moda trendlerinde sıkça karşılaştığımız aksesuarlardan biri de değişik şekillerde bağlanan şal ve eşarplar. Özellikle Burberry podyumlarında görmeye alıştığımız değişik kullanım şekillerine sahip uzun şal ve eşarplar birkaç sezondur moda dünyasını etkileyerek farklı stillere imza atmaktaydı. Yazın gelmesiyle birlikte atkı havasında kullanılan şalların yerini etol tarzında boyna bağlanan modeller almaya başladı. Şallar ve eşarplar başımızın tacı, olmazsa olmazımız. Peki başörtüsü olarak kullandığımız şal ve eşarplar neden stilimizin de tamamlayıcısı olmasın?

 sal-esarpsal-esarp

Farklı bağlayış şekilleriyle, kıyafetlerimize aksesuar olarak da tarz katabilecek bu stil yardımcıları ile hem sıradan kıyafetlerimizi daha şık hale getiriyor hem de farklı stilimizle sıradanlıktan kolayca sıyrılabiliyoruz. Peki bir eşarp ya da şalı kaç değişik şekilde kullanabilirsiniz? Ebruly markasına ait fotoğraf çekimlerini sizin için derleyerek bir araya getirdik. Birbirinden güzel ve her biri apayrı desene sahip şal ve eşarplar bakın nasıl daha farklı tarzda kullanılabiliyor.

Ebru sanatçısı Ebru Uygun’un sihirli fırçasından dökülen her damla; moda tasarımcısı Ebru Peker Ataç’ın seçtiği özel kumaşlarla birleşerek eşsiz bir tasarıma dönüşüyor. İki sanatçı ruhun elbirliğinden ortaya çıkan “Ebruly” markası; günlük hayata kullanışlı tasarımlar sunarken farklı bir misyon edinerek, geleneksel bir Türk sanatını tüm dünyaya tanıtma amacını gerçekleştiriyor.

saten-ipek-esarp-karisik-ebruly-143568-143568-5 esarp--karisik--ebruly-150003-150003-7 esarp--karisik--ebruly-150009-150009-7 ipek-sifon-sal-karisik-ebruly-143533-143533-5 ipek-sifon-sal-karisik-ebruly-143534-143534-5 ipek-sifon-sal-karisik-ebruly-143535-143535-5 ipek-sifon-sal-karisik-ebruly-143539-143539-5 ipek-sifon-sal-karisik-ebruly-143540-143540-6 sal-esarp-kullanim-stilleri sal-esarp-kullanim-stilleri sal-esarp-kullanim-stilleri

Daha farklı nasıl kullanırım diyorsanız birkaç ipucu daha verelim: Çok renkli ve desenli diye hiçbir kombininize uyum sağlamayan ve dolabınızın köşesinde yıllanan eşarpları bir düşünün. Hiç farklı şekillerde kullanmayı denediniz mi? Kombininize eşarbı uydurmak yerine, kıyafetlerinizi eşarbın renklerinde seçmeyi deneyin. Tonsürton trendine göre aynı rengin farklı tonlarını kullandığınız bir kombinde, tek desen olarak eşarp takmak da baştan ayağa uyum yakalamanın kolay yollarından. Sıradan bir jean eteği daha farklı hale nasıl getirebilirsiniz? Tabii ki renkli bir şal ya da eşarbı kemer gibi kullanarak. Denim on denim trendine uygun olarak kot gömlek tercih etmeyi unutmayın!

Ürünleri daha detaylı incelemek ve sipariş vermek için tıklayın.

[wa-wps]
Paylaş

Yazım hayatına kişisel bloğuyla başlayan yazar, Modanisa.com'da içerik editörü olarak profesyonel kariyerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir