Şallarda Dantel Modası

22 Tem 2015

Dantel detaylarının hemen hemen hayatımızın her yerinde konumlanması kaçınılmazdır. Her ne kadar eskisi kadar kıymet görmeseler de, dantel artık evlerin raflarından, kıyafetlere taşınmış durumda. Dantel detaylar, abiye ve gelinlik kategorisinde taçlansa da, gündelik kıyafetlere naif şıklık katan parçalar da genelde danteller oluyor. Peki tunik, ceket, elbiseçanta ve hatta ayakkabılarda baş rol oynayabilen danteller, şallar ile birleşince nasıl bir görünüm ortaya çıktı?

Danteller de aslında materyal, renk, desen ve büyüklüklerine göre değişik tarzları anlatabilen bir kategoridir. Bu yüzdendir ki kimimiz danteli demode buluruz ancak şık dantel detayları ile karşılaştığımızda şaşkınlık duyarız.

Belirli bir desen düzeninde devam eden dantellere güpür denir. Güpürler de şallara harikulade uyum sağlayabilen dantellerdir.

abiye-sal-saksekru--zehrace-136193-3

Şifon ile dantel uyumu göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Hal böyle iken ikisinin birleşimi, abiyeleri tamamlayıcı şık birer dokunuş olacaktır.

gupurlu-abiye-sal-fusyasiyah--zehrace-136192-1

Güpür detaylı şifon şallar, elbette ki sadece abiye elbiselerle kullanılabilecek parçalar değiller. Sade bir tunik ve pantolonla kombinlendiğinde bir  anda sıradışı görünüm elde edeceksinizdir.

gupurlu-abiye-sal-petrolekru--zehrace-136197-1

Mavi, dantel detay ve şifon parçaların birleşimi, aynı zamanda kot kombininize de canlılık katacaktır.

Görsellerdeki şallara ulaşmak için buraya tıklayınız.

Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir