Sandıklardan Dantelleri Çıkartmanız için 7 Sebep

21 Mar 2016

 

Her Türk kadının çeyizinde, geldiği ilk günden beri sandığın bir köşesinde mahsur kalmış birkaç parça dantel vardır. Çoğumuz hiç gün yüzüne çıkartmayız onları. Kimimiz demode bulduğundan, kimimiz kendine ayrıca iş çıkartmak istemediğinden, kimimizse sadece öyle şeyleri hiç sevmediğinden. Belki arada sırada misafirler gelince serilir diye annelerimiz, teyzelerimiz tarafından çeyizlerimize özenle sabunlara sarılı konulan o dantelleri çıkarıp gerçekten kullanmaya ne dersiniz?

dantel ile süsleme

Hepimizin uzun zamandır kullanıp sıkılmaya başladığı kıyafetleri vardır muhakkak. Sıkılmasak dahi artık yeni bir yüze ihtiyaç duyan, belki de küçük bir yere takılmış hafif defolu bir şeyler. Eminim şuanda gözünüzün önünden bu tarife uyan birkaç parça geçiyordur. İşte böyle parçaları biraz renklendirmek ve yeni bir soluk getirmek için dantel parçaları ile süsleyebilir, defoları kapatabilirsiniz.

 dantel kase yapımı

Bu sene birçok ev tekstili ve ev dekoru markasının çıkarttığı dantel kase ve sepetlerin yapımı aslında çok kolay. Evde her zaman elimizin altında bulunan birkaç parça ile kolaylıkla kendinize bu kaselerden, sepetlerden yapabilirsiniz. Dantel, nişasta, su ve kase ile yapabileceğiniz bu basit kendin yap projesi ile baharı evinize getirmeye ne dersiniz?

dantel ile ayakkabı kaplama

Birçok farklı markada yine birçok farklı fiyat seçeneği ile bulabileceğiniz keten ayakkabılarınızı dantel ile kaplayarak onlara çok daha şık bir hava katabilirsiniz.

 dantel mum

Nişan, söz gibi önemli bir günde en küçük ayrıntının bile büyük önemi var. Odaya daha sofistike ve romantik bir hava katmak için dantelden daha uygun ne olabilir ki? Düz mumlarınızın üzerine yapıştıracağınız danteller ile klasik, şık ve uygun fiyatlı bir dekora sahip olabilirsiniz.

 dantel mumluk

Kokulu mumlarınızı eğer çok pahalı yerlerden almıyorsanız genelde böyle düz cam kaplarda geliyorlardır. Bazen içeriden gözüken renkli mum yetse de, canımız biraz daha şık şeyler isteyebiliyor. İşte böyle zamanlarda cam kabın etrafına saracağınız bir dantel parçası en kolay kaçış noktanız olacak.

 dantel küpelik

Siz de benim gibi sürekli küpelerini kaybedenlerden misiniz? O zaman bu küpe organizatörü tam da ihtiyacınız olan şey demektir. Fotoğraf çerçevesinin içine iyice gererek yerleştireceğiniz dantel, delikli yapısı sayesinde küpelerinizi kolayca takmanıza yardım edecek.

 dantel yastık

Dantel ile yapabileceğiniz son kendin yap projesi ise dantel ile kaplanmış kırlent kılıfları. Baharın gelmesiyle salonunuzda biraz değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Kırlentlerinizi yenilemekten daha pratik ne olabilir ki?!

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir