Şehrinizde Turist Olun!

08 Eyl 2017

Tatil sezonu gelip çatsa da bazen maddi durum el vermediğinden kimi zaman da işten vakit kalmadığından tatile gitmeyi es geçmemiz gerekebiliyor. Sürekli içinde olduğumuz ortamdan uzaklaşıp günlük hayatın işlerini yapmadan dinlenip keyifli vakit geçirmek cezbedici olsa da tatilin de olumsuz yanları yok değil. Valiz toplamak, hava alanında bitmeyen kuyruklar, sadece gece uyumak için otele verilen yüksek meblalar, tatilden sonra yıkanması gereken kıyafetler derken liste uzayıp gidiyor.

Şehir dışında tatil yapamayacaksanız evinizin konforunda benzer tecrübeleri yaşayabilmeniz için birkaç önerimiz var. Evde tatilin ilk adımı kendi şehrinizin turisti olmaktan geçiyor. Uzun süredir içinde yaşadığınız şehir ne kadar küçük olursa olsun mutlaka gidip görmediğiniz yerler olduğundan bilgisayar başına geçip gezilecek yerler listesi çıkarmakla işe başlayabilirsiniz. Evinizin yakınlarından başlayarak bir gezgin haritası oluşturduktan sonra geriye kalan her gün birkaç yere gidip sevdiklerinizle ya da tek başınıza keyifli vakit geçirmek.

Sıcak havada evden çıkma fikri cazip gelmiyorsa internetten evde yapabileceğiniz kokteyl, tatlı ve yemek tarifleri bulduktan sonra telefondan sipariş alan marketten alacaklarınızı isteyin ve bir türlü okuyamadığınız kitaplardan birini seçip kendinize keyif  köşesi hazırlayın. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla evde tatil yapıyorsanız yemek hazırlığı oldukça keyifli olacağından sonrasında enerjinizi daha da yükseltmek için kitap okumak yerine kapalı alan aktivitelerine yönelebilirsiniz.

Evde tekseniz ve banyoda küvetiniz varsa kitap okumanın tam da zamanı. Telefonu, bilgisayarı kapatın ve dinlendirici müzik eşliğinde doldurduğunuz küvette uzun uzun kitap okuyun. Çamaşır, bulaşık, temizlik gibi işleri düşünmeden kendinizle baş başa vakit geçirin. Küvetiniz yoksa ya da sıcak havada bu seçenek cezbedici gelmiyorsa izlemek istediğiniz dizinin bölümlerini peş peşe izleyin.Sinema severlerdenseniz hafta içi yaz günleri tek başına art arda birkaç film izlemek için en doğru zaman olabilir. Vizyondaki filmlere göz atın ve size en yakın sinemaya gidin, klimalı salonda bütün gün keyifle film izleyebilirsiniz. yakınlardaki otellerin havuzuna gidin.

Tatil denince aklınıza denizi, kum ve güneş geliyorsa bunun da çaresi muhtemelen şehrinizde var. İnternetten şehrinizadeki plajlara bakıp gitmek istediğinizi seçin ve plaj çantasını hazırlayıp evden çıkın. İstanbul gibi büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız kadın plajlarına klimalı araçlarla götüren firmalardan faydalanarak konforlu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Şehrinizde deniz yoksa bile havuzlu otellerden faydalanabilirsiniz. Özellikle hafta içi uygun fiyatlara havuz girişi ve kahvaltı dahil kampanyaları değerlendirerek mini tatilinizi tam pansiyona çevirebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir