Sezon Rengi Haki Yeşil

03 Kas 2014

Haki yeşil, asker yeşili ya da avcı yeşili olarak geçen ve yeni sezonda podyumlarda, tasarımlarda çok sık göreceğimiz yeşili hangi renklerle kombin yapabiliriz? Haki yeşil çok koyu bir renktir. Elbette tercihe bağlı olarak siyah, kahve gibi tonlarla uyum sağlayabilirsiniz. Ancak sizi hareketlendirmesi ve soğuk havalarda kasvetli negatif enerjiyi pozitif hale getirebilmesi için açık tonları tercih edin. Şahsım adına haki yeşile en çok yakışan renkler arasında turuncu ve tarçın geliyor. Peki, renkleri kombin yapabilmek için nerelerden ilham alabiliriz? Aslında bana göre her şey ilham kaynağı olabilir. Bu sizin bakış açınıza ve baktığınızı görmenize bağlıdır. Doğa ve etrafınızdaki tüm dekorasyonlar bunun habercisidir. Size her zaman ipucu vermekte ve yol göstermektedir. Evimizde çok sık kullandığımız tarçın ile doğanın yeşil uyumunu bir araya getirdiğinizde göreceksiniz muhteşem uyumu… Özellikle yeşil çaya tat katması için kullandığımız tarçının uyumunu gözden kaçırmanız mümkün değil…

1480634_831434193574191_12820634778821300_n

123343

Dahası gittiğiniz bir mekanda gözünüze çarpan halının renk tonları yardımcı olacak giyinirken…

Sezonun rengi olan haki yeşil, tarçın ve turuncu uyumunu muhakkak yakalayın. Küçük bir kombin ile haki yeşile turuncunun yakıştığını hep birlikte görelim.

kombin

Hiçbir sezonda vazgeçilmeyen kloş etekler yine karşımızda ve trendin başını çekiyor. Etek için tıklayın...

Yeşil ile siyahın uyumu vazgeçilmezdir. Elbette eteğin üzerine farklı bir renk seçebilirsiniz. Ancak ben burada turuncuyu aksesuarlar sayesinde renk geçişi olarak kullanmak istedim. Ceket için tıklayın…

Böyle bir kombinde bileğinizde geniş bileklikler taşıyın. Size 2 seçenek sundum. Birisi yine sezonun turuncu, fuşya uyumu sayesinde karşınıza çıkan muhteşem zıt renkler ve böyle bir bileklik kullanmanız oldukça dikkat çekecek. İkincisi ise; yine geniş ve yeşil bir bileklik tasarımı tercih ederek sade olmasını sağladım. Ancak şalınızı muhakkak turuncu renkte kullanın. Hafif spor şık kombini sezonun yine bağcıklı çizmeleri ile tamamlayabilirsiniz. Elinize kutu gibi bir çanta fazlası ile yeterli olacaktır.  Yeni sezonda sizde haki yeşilin hakimiyetini yakalayın.

Turuncu ve Yeşil aşkı için biristek.com tık tık….

Paylaş

Lise yıllarından itibaren Tekstil ve moda tasarım üzerine eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tekstil bölümünü okurken aynı dönemde Olgunlaşma Enstitüsü Moda Tasarım kursuna gittim. Ev tekstili kurslarına katıldıktan sonra kendi tasarımlarımı online olarak yapmaktayım. Şuan ev tekstili tasarımları yapsam bile kısa bir gelecekte giyim üzerine tasarımlarımla devam edeceğim. Kısa zamanda butiğimi açmak hayalim olsa da en büyük hayalim geleceğin moda eğitimcisi olup dünyaca moda okullarında seminerlere katılmak. 3 yıldır online olarak çeşitli sitelere makale yazdığım gibi 1 senedir kişisel moda bloğum var. Dikmek, kesmek, tasarlamak benim için meslekten çok bir tutku, ilk aşk, hayatım üzerine kurduğum tüm hayallerim diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir