Sezona Damga Vuran Çanta Modelleri

05 Dec 2016

 

Modayı yakından takip ediyor, zevkli giyinmeye çalışıyor ve bazılarımız kombinlerde en fazla çantaya önem veriyoruz. Yani ayakkabının yanı sıra, çanta tutkunu olanlarımız da çoğunlukta! Peki bu sezon hangi çanta modelleri çok moda?

İşlemeli ve Boncuklu Çantalar

İşleme tekniğinin en çok öne çıktığı bu sezonda, günlük kıyafetlerin yanı sıra ayakkabı ve çanta modellerinde de desenlerin ön planda görüyoruz. Ayakkabılarda işleme detaylarının kullanımı oldukça zor. Buna karşın çanta modellerinde işleme detaylarının verdiği zenginlik, çantaların daha kolay kombinlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda feminen ve şık bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor.

sezona-damga-vuran-canta-modelleri-7

Metalik Çantalar

Çılgın tarzların ve  rüküşlüğün trend olduğu 1980’ler döneminde kullanılan metalik renkler, günümüzde oldukça modern ve şık tasarımlara ilham veriyor. İlk olarak Adidas markasının özel bir serisinde ortaya çıkan metalik akım, artık her türlü giyim parçasında kullanılıyor.

sezona-damga-vuran-canta-modelleri-3

Metalik ayakkabıların şıklığını oldukça beğendik ve bununla alakalı birçok kombin gördük. Şimdi ise metalik renkli çantaların, abiye kategorisinden çıkıp, spor ve günlük şıklık kategorisine uyarlanması oldukça trend. Bu trend içinde metalik rengin, eskitme kullanılarak detaylandırılması ile, daha özgün tarzlar ortaya çıkıyor.

sezona-damga-vuran-canta-modelleri-6

Pop-art Çantalar

Özellikle lise çağındaki genç stil sahibi kızların tercih ettiği çanta modelleri çok moda. Pop art kategorisi içerisine giren bu eğlenceli ve renkli çantalar, kombininize hareket, neşe ve espri katıyor. Dikkat çekmek için bu çantalar birebir. Ya da yoğun tempo içerisinde etrafınızdakileri gülümsetmek için…

sezona-damga-vuran-canta-modelleri-1

Vintage Çantalar

Hani çok güzel, çok farklı ancak sanki bir ruhu varmışcasına karakteristik güzelliğe sahip bir çanta görürsünüz ve ‘nereden aldın’ sorusuna; ‘anneannemin çantası canım, vintage’ cevabı alırsınız ya… Tarzını geçmişten aldığı bariz olan, ancak görünümü gayet yeni; modası asla geçmeyecek bir güzelliği ve üzerinde anılar biriktirmiş gibi bir ruhu olan çantalar, her daim her tarzınıza eşlik edebilecek çantalardır. Bu sezon ve önümüzdeki daha çok sezon boyunca moda olacak bu çantalar, yatırımlık çantalardan.

sezona-damga-vuran-canta-modelleri

Kumaş Çantalar

İşte en yeni, en tarz ve en şaşırtıcı trend; kumaş çantalar. Kot kumaşı, keçe, saten ya da dantel! Birçok kumaşın çanta formunda tasarlanması; yani çanta ruhunun kumaşlarla birleşmesi ile ortaya çıkan trend. Kumaş materyalinden dolayı daha dayanıksız, daha narin olduğunu düşünebilirsiniz, ancak kullanım şartlarına uyum sağlayabilen, sağlam ve şık çantalar birçok markada ön planda. Örneğin, ZARA’da.

sezona-damga-vuran-canta-modelleri-5

[wa-wps]
Paylaş

Beykent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden tam burs ile mezun olan Amine Nurgül Yanıkkaya, şu an aynı üniversitede Tekstil ve Moda Tasarımı son sınıf öğrencisidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *