Sezonun Vazgeçilmez Parçalarından Kot Tunikler!

26 Ağu 2014

 

Sezonun güçlü parçalarından olan denim tunikler, yaz aylarında oldukça sık kullanılmakta. Sıcak havaların etkisiyle zaman zaman tiril tiril kumaşlara ağırlık verilse de, sanılanın aksine bu tuniklerin kumaşı oldukça rahat ve esnek diyebiliriz.

Kot tunikler, gardrobunuzda bulundurmanız gereken önemli bir parçadır. Bugün ne giyinsem? diye düşündüğünüz ve kararsız kaldığınız anlar da gözünüze kot tuniklerin takıldığını ve elinizin ona yöneldiğini göreceksiniz… Kurtarıcı parçalardan olan kot tunik modellerini farklı tarzlara adapte edebilir, aynı tuniği bir kaç farklı stilde kullanabilirsiniz. Bunlardan biri; klasik formlar, diğeri ise; spor ve rahat stil. İş hayatında ve sosyal çevrede aktif rol sergileyen tesettürlü bayanların, işyerinde topuklu ayakkabı ile kombinleyerek klasik bir hava katmasını öneririz. Akşamları ise kahve keyiflerinizde veya sahil yürüyüşlerinizde babetleriniz ya da spor ayakkabılarınızla stilinize küçük ama önemli bir dokunuş yapmış olacaksınız.

Sizlere küçük bir not daha; kot kombinlerinizde aksesuarlarınızı bol tutabilirsiniz. Denim tunikler takıları çok güzel taşıyor…

kot-tunik-modelleri-1

 

Oval kesimli kot tunik modeli görüldüğü üzere oldukça rahat ve spor bir görünüm sergiliyor. Omuzdan düğmeli ve feraceyi andıran bir kesimi var. Dar pantolon veya bol pantolon ile kombinlenebilir. Eğer topuklu ayakkabı giyinecekseniz dar paça pantolona yönelmenizi öneririz. Bol paça pantolon giyinecekseniz; ya spor ayakkabı ya da dolgu topuk kullanılmalı.

kot-tunik-modelleri-2

Cep ve düğme detaylı tunik modelinde ise; kemer, kombin yapmanızda oldukça kolaylık sağlıyor. Kemer rengine uygun pantolon ve şal, ince detaylarla şık olmanızı sağlayacak.

kot-tunik-modelleri-3

Dantel detaylı tunik bizim favori parçalarımızdan oldu. Önü arkasına göre biraz daha kısa, oval kesim tunik tercihleriniz arasında olmalı.

kot-tunik-modelleri-4

Minik puantiyeler ile hareketlendirilmiş kapşonlu ve fermuarlı tunik modeli. Baharın karışık ve sürprizli havalarında kurtarıcınız olacak.

kot-tunik-modelleri-9

kot-tunik-modelleri-5

kot-tunik-modelleri-6

kot-tunik-modelleri-7

kot-tunik-modelleri-8

Paylaş

Tesetturgiyim.com Genel Yayın Yönetmeni olan Merve Uzun, kariyerine Modanisa.com'da Marka Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir