Sezonun Yükselen Trendi: Kadife

27 Ara 2017

 

Geçen sene hızlı bir yükseliş yapan kadife bu sezon da popülerliğini koruyor. Birkaç sene öncesine kadar demode kabul ettiğimiz kadife kumaşlar son zamanların en trend kumaşları olarak sandıklardan gün yüzüne çıkıyor. Parlak, mat, fitilli… Bu yıl kadifenin her türlü haliyle sık sık karşılaşacağız. Peki oldukça iddialı bir doku olan kadifeyi nasıl ve ne ile kombinlemeli? Merak edenler yazımızı mutlaka okusun!

Toplumda gitgide güçlenen kadın rolü ile beraber gardıroplarımızda büyük bir değişim geçiriyor. Son senelerde power suit dediğimiz takım elbiseler moda dünyasında ciddi bir yer edindi. Maskulen parçaların başında gelen takım elbiseler artık çalışan kadınların gardıroplarının baş taçlarının arasında. Sezonun en trend kumaşı olan kadife, takım elbiselere feminen bir  dokunuş sağlıyor. Peramood ve Refka markaları kadife ile maskulen stili yorumlamak isteyen kadınlara trendin en güzel örneklerini sunuyor.

Kadife elbiseler soğuk kış günlerinde gözdemiz olacak parçaların başında geliyor. Kadife elbiseler hem içimizi ısıtıyor hem de modaya ayak uydurmamızı sağlıyor. Tabii söz konusu elbiseler olduğu zaman tek parça kombin kolaylığını da unutmamak lazım. Uyumlu bir şal ve ayakkabılar ile ceketinizi alıp on dakikada kapıdan çıkabilirsiniz!

Son trendleri yakından takip eden Mirach gibi eşarp ve şal markaları da kadife trendine koleksiyonlarında yer vermeyi ihmal etmemiş. Soğuk havalarda üşümemizi engelleyecek sıcacık kadife şallar ile kombinlerinize bambaşka bir hava katabilirsiniz. Kadife şalları kaşe ve deri gibi farklı dokularla bir arada kullanarak daha modern bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Kadife trendi sadece kıyafetlerimizde baş göstermiyor. Aynı zamanda ayakkabı ve çanta gibi aksesuarlarda kadife kumaş bu sene sıkça tercih ediliyor. Kadife aksesuarlarda özellikle sırt çantalarında tercih ediliyor. Spor stilin vazgeçilmezi olan kullanışlı sırt çantalarının kadife ile yorumlanması şıklığından ödün vermek istemeyen kadınların favorisi olmaya aday!

 

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir