Şık Tesettür Giyim Kombinleri

05 Mar 2017

 

Yazıyı yazmadan önce epey düşündük aslında – İngilizce’deki “chic” kelimesini Türkçe’de en iyi nasıl karşılarız- diye… Kelime anlamı şık olsa da chic kelimesinin altında birçok farklı şey yatıyor aynı zamanda. Sadece şıklık değil bu kelimenin karşılığı ondan çok daha fazlası. Sanki sadece belli bir stilin şıklığı…

Şimdi belki de içinizden “Neden chic kelimesinin üzerinde bu kadar duruluyor ki?” diye geçiriyorsunuz. Hemen cevaplayalım; çünkü kombinleri hazırlarken bize ilham olan kelime buydu. Bütün kombinler bu kelimenin etrafında şekillendi. Bir bütün halini aldı. İşte bu yüzden bu kadar üzerinde duruyoruz. Bize göre kombinleri gördüğünüz zaman sizin kafanızda da çok daha belirgin bir hal alacak “chic” kelimesi. Ve belki de siz bizden çok daha iyi bir karşılık bulacaksınız onun için dilimizden. Aynı yörünge içerisinde birbirinden farklı tercihlere uyum sağlayacak üç tesettür kombini hazırladık. Ortak noktalarının ise “şık” olmasına dikkat ettik. İşte sizler için hazırladığımız kombinler.Söz konusu chic stili olunca akla ilk gelen parçalardan birisi şüphesiz kürk. Kürk yelek, atkı, kaban bunların hepsi bu stilde sıkça karşımıza çıkan parçalar. Kürk doğru kullandıldığı zaman ne kadar ağır ve şık görünüyorsa kötü kullanıldığında da bir o kadar basit durabiliyor. İşin sırrı parçaları dengeleyebilmekte. Elime ne geldiyse geçirdim sırtıma doğallığında bir şıklık arıyorsak örneğin altına bir jean ve stilettoları çekmemiz yeterli olacaktır. Şık olsun güzel olsun, chic stiline de uysun. Ama biraz daha ciddi ve ağır olsun istiyorsanız renk skalanızla biraz oynayabilirsiniz. Toprak tonları her şeye farklı bir ağırbaşlılık katıyor. Uzun maskülen kabanları sigarette pantolonlarla kullanmayı tercih edin. Bu stilin olmazsa olmazlarından birisi stilettolar. Genel olarak sade renklere ağırlık verdiyseniz bu kilit parçaya dikkatleri çekmek için daha canlı bir renk tercih edin. Kombininizi sade aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz.Bazılarımız moda konusunda genelimizden daha cesur olabilir. Eğer renklerle aranız iyiyse sezonun parlayan yıldızı sarıya bir şans verin. Girdiği her kombine enerji katan sarıyı gümüş ve mavi tonları ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine bu sene sıkça gördüğümüz taş işlemeli bluz ve kazakları piliseli etekler ve tütülerle birleştirebilirsiniz.

[wa-wps]
Paylaş

2014 senesinden beri kendi blogunun sahibesi, bir yandan blogunu yönetirken, bir yandan da İstanbul Üniversitesinde Arap Dili ve Edebiyatı'nda öğremine devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir