Şimdi Moda Silikon Yüzük

15 Eki 2018

Batı’da giderek yaygınlaşan bir moda, silikon yüzükler. Hem ucuz; hem de kullanımı kolay bulunduğu için giderek de yaygınlaşıyor.

Sadece parmaklara renk veren bir aksesuar olarak değil; nişan ve nikah yüzüklerinde de silikondan yapılanlar tercih ediliyor.

Silikon yüzük üreticileri, reklamlarında kendilerini tercih eden kişileri konuşturuyorlar. Onların da sık sık şöyle şeyler söylediklerini okuyor ya da izliyoruz: “Ben bir laborantım. Ayrıca sık sık bahçeme girip bitki bakımı yapıyorum. Bu şeyleri yaparken elmas yüzük giymekten endişeleniyorum. Yüzük, bir yere takılıp parmağımı zorlayabilir; kaybolabilir veya kirlenebilir. Bu nedenle silikon yüzük kullanıyorum.”

Bu alanda isim yapmış markalar olarak Qalo ve Enso‘yu görüyoruz. Harper’s Bazaar gibi dergilerde, “düğün yüzüğü” olarak silikonların önerildiklerine tanık oluyoruz. Üstelik fiyatları da son derece makul: 20 ila 50 dolar arasında.

Bu moda henüz bizim topraklara gelmedi. Ama “altın” ve “gümüş”ü; hatta elmas gibi değerli taşları ne kadar çok sevdiğimiz düşünülürse, gelse bile çok tercih edileceklerini sanmıyoruz.

 

[wa-wps]
Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir